Mecliste Türkçe Ve Ermenice ’sarı Gelin’

Karşıyaka Belediye Meclisi, Bulgaristan’da düzenlenen 2014 Dünya Folklor Şampiyonası’nda ’Dünya Şampiyonu’ olan Karşıyaka Belediyesi Smyrna Koreografi Topluluğu’nu ağırladı. Meclis salonunda kısa bir gösteri sergileyen şampiyon...

Mecliste Türkçe Ve Ermenice ’sarı Gelin’
Karşıyaka Belediye Meclisi, Bulgaristan’da düzenlenen 2014 Dünya Folklor Şampiyonası’nda ’Dünya Şampiyonu’ olan Karşıyaka Belediyesi Smyrna Koreografi Topluluğu’nu ağırladı. Meclis salonunda kısa bir gösteri sergileyen şampiyon dansçılar, Türkçe ve Ermenice söyledikleri Sarı Gelin türküsü ile hem üyeleri büyüledi hem de dostluk mesajı verdi.
Geçtiğimiz haftalarda yapılan 2014 Dünya Folklor Şampiyonası’nda rakiplerini geride bırakarak ‘Dünya Şampiyonu’ seçilen Smyrna Koreografi Topluluğu, belediye meclisine konuk oldu. Meclis üyeleri tarafından tebrik edilen şampiyon dansçılar, hazırladıkları kısa gösteriyi de sundu. Asıl sürpriz ise hem Türkçe hem de Ermenice söyledikleri Sarı Gelin türküsü oldu. Salondakileri büyüleyen genç dansçılar, verdikleri barış mesajlarıyla büyük takdir topladı.
"ONLAR, BARIŞIN ADI"
8 - 17 yaş arasındaki dansçıları tek tek tebrik eden ve hediyeler dağıtan Başkan Akpınar, “Şampiyonada hem Karşıyaka’yı hem de Türkiye’yi temsil eden dansçılarımız bizlere büyük bir gurur yaşattı. Tüm ekibimizi ve kurucuları Natalia Zandukeli Ulutaş’ı bir kez de mecliste kutlamak istedik. Sadece dans edip şarkı söylemekle kalmıyor, aynı zamanda dünya barışı adına da önemli mesajlar veriyorlar. Bizim için barışın adı onlar” dedi.
Karşıyaka Belediye Başkanı Hüseyin Mutlu Akpınar’ın isteği ile belediye bünyesinde kısa bir süre önce kurulan Smyrna Koreografi Topluluğu, ilk kez katıldığı 2014 Dünya Folklor Şampiyonası’nda; farklı türlerdeki dans ve müziklerin harmanlandığı, zengin kültür mozaiği oluşturan gösterileri sayesinde Dünya Şampiyonu olmuştu. Ekip ayrıca organizasyonun en büyük ödülü olan ’Grand Prix’ ve ’En İyi Koreografi’ ödüllerini de almıştı.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER