Muhalifler İdlib ve Halep'te ilerliyor

Suriye'de Fetih Ordusu, İdlib'in Eriha ilçesi ile Cebel Arbain'in; muhalif Birinci Alay ise Halep'in güneyindeki Ramuse ile Şeyh Said bölgeleribib kontrolünü sağladı

Muhalifler İdlib ve Halep'te ilerliyor
Suriye'de muhalif çatı birliği Fetih Ordusu'na bağlı birliklerin, rejim güçlerinin kontrolündeki İdlib'in Eriha ilçesi ile Cebel Arbain'in (Arbain Dağı) kontrolünü sağladığı bildirildi.
Fetih Ordusu'nun saha komutanlarından Hamza Fethullah, AA muhabirine, "Fetih Ordusu, Eriha ilçesi ile Cebel Arbain'in kontrolünü sağladı" dedi.
Muhaliflerin, ilçe çevresindeki Kafrenci ile Maatrim köylerinin de denetimini sağladığını ifade eden Hamza, ilçe çevresinde muhalif birliklerle Esed güçleri arasında şiddetli çatışmalar yaşandığını söyledi.
Hamza, rejim güçlerine ait askeri kontrol noktalarına havan toplarıyla, ilçe çevresindeki Esed güçlerine de tank, doçka ve hafif silahlarla saldırdıklarını kaydetti.
RAMUSE VE ŞEYH SAİD BÖLGELERİ ARASINDA KONTROL SAĞLANDI
Suriye'de muhalif Birinci Alay'a (Fevc'ul Evvel) bağlı birliklerin, Halep'in güneyinde yer alan stratejik öneme sahip Ramuse ile Şeyh Said bölgeleri arasında kontrolü sağladığı bildirildi.
Birinci Alay'ın saha komutanlarından Yasir Ebu Muhammed, Halep'in güneyine operasyon düzenleyen Alay'a bağlı birliklerin, kentin Şeyh Said ile Ramuse bölgesine giden, rejim için stratejik öneme sahip yolların kontrolünü ele geçirdiğini ve Esed güçlerine büyük zayiat verdirdiğini söyledi.
Söz konusu bölgede, rejimin "imdat yollarının" kesildiğini ifade eden Ebu Muhammed, "Muhalif birlikler, kentin güneyinde Ramuse, Şeyh Said ile Hamdaniye bölgesinin kontrolünü sağladı" dedi. 
Güncelleme Tarihi: 29 Mayıs 2015, 10:34
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner321

banner326