Haberin Adresi
16° Bursa

Bursa

16°

Bursa

Pazar

15°/

Pazartesi

18°/

Salı

13°/

Çarşamba

11°/

Perşembe

13°/

Cuma

12°/

Haberin Adresi

Paylaş
veya
aşağıdaki bağlantıyı paylaşın:

Netflix Sinemalarda Gösterim Yapmama Kararı Aldı

Ödül sezonuna dahil olabilmek adına başarılı filmlerini sinema salonlarında izleyiciyle buluşturan Netflix bu kararından vazgeçti. Netflix filmleri artık sinemalarda yayınlanmayacak.

Yayınlanma:

Netflix film departmanının uzun yıllardır başında olan Scott Stuber’ın ayrılığı, şirket için bir dönemin sonunu işaret ediyor. Stuber’ın ayrılığıyla birlikte, Netflix’in film sayısını azaltacağı ve daha düşük bütçeli projelere odaklanacağı belirtiliyor.

Netflix yönetimi ayrıca şirketin artık sinemalarla ilişkisini tamamen kesme kararı aldığını duyurdu. Bu kararla birlikte, Netflix’in filmleri artık hiçbir şekilde sinemalarda gösterilmeyecek.

Bela Bajaria’nın Açıklamaları

Netflix’in içerikten sorumlu yöneticisi Bela Bajaria, filmlerini sinemalarda göstermeme kararını açıkladı. Bajaria, Amazon ve Apple gibi rakiplerin sinemalarda gösterim yapmayı tercih ettiğini ancak bundan sonra Netflix’in tek odak noktasının dijital platformlar olduğunu vurguladı.

İLGİLİ HABER Beyaz Zambak Dizisine 3 Yeni Oyuncu Dahil Oldu
Ödül sezonuna dahil olabilmek adına başarılı filmlerini sinema salonlarında izleyiciyle buluşturan Netflix bu kararından vazgeçti. Netflix filmleri artık sinemalarda yayınlanmayacak.

Bu yılki programında ödül sezonunda Netflix’in iddialı yapımların olmayışı dikkat çekiyor. The Irishman, Marriage Story, Roma gibi önceki yıllarda öne çıkan yapımların eksikliği sinemaseverleri üzse de şirketin izlediği politika gereği değişmeyecek. Platformda sunulan filmleri izlemek isteyen kişilerin artık Netlix’e üye olmaktan başka şansı bulunmuyor.

author avatar
Özge Tekeli Haber Editörü
27 Şubat 1992 tarihinde Eskişehir'de dünyaya geldim. Lisans eğitimimi Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesi'nde tamamladım ve Gazi Üniversitesi'nden Pedagojik Formasyon eğitimi aldım. Lisans eğitimimi tamamladıktan sonra 2019 yılı itibariyle editörlük mesleğine başladım. Şu anda haberinadresi.com bünyesinde haber editörü olarak meslek hayatıma devam ediyorum.

İlgili Haberler