Ödemiş Belediyesi Her Gün İki Mezarlığı Temizliyor

Bütünşehir Yasası ile birlikte İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin sorumluluk alanına giren Ödemiş’teki 190 mezarlık Ödemiş Belediyesi’nin çalışmalarıyla temizleniyor. İŞKUR TYP çerçevesinde Ödemiş Belediyesi Park Bahçe Müdürlüğü’nde...

Ödemiş Belediyesi Her Gün İki Mezarlığı Temizliyor
Bütünşehir Yasası ile birlikte İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin sorumluluk alanına giren Ödemiş’teki 190 mezarlık Ödemiş Belediyesi’nin çalışmalarıyla temizleniyor. İŞKUR TYP çerçevesinde Ödemiş Belediyesi Park Bahçe Müdürlüğü’nde görev alan işçiler her gün iki köy mezarlığında ot temizliği ve bakım yapıyor.
İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin bakım yapması gereken mezarlıklarda Ödemiş Belediyesi’nce başlatılan çalışmalar dün Bayezitler Köy Mezarlığı ile sürdü. Belediyenin geçici işçileri ot temizliği yaptı. Kuru otların arasında kaybolan mezarlar da ortaya çıkmaya başladı.
Kurban Bayramı’na kadar iki ekiple ilçedeki tüm mezarlıklara ulaşmaya çalışacaklarını belirten Belediye Başkanı Mahmut Badem, İŞKUR Toplum Yararına Projesi (TYP) kapsamında Ödemiş Belediyesi’ne alınan 20 işçinin görev sürelerinin 6 ay daha uzatılması için girişimde bulunduklarını bildirdi.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER