Pes dedirten olay! Araç sürücüsünün ehliyeti, ölü birinin üzerine kayıtlı çıktı

İstanbul’da gerçekleştirilen Yeditepe Huzur Uygulaması'nda; ehliyeti, ölü bir kişinin üzerine kayıtlı çıkan araç sürücüsüne cezai işlem uygulandı.

Pes dedirten olay! Araç sürücüsünün ehliyeti, ölü birinin üzerine kayıtlı çıktı

İstanbul İl Emniyet Müdürlüğü tarafından Kurban Bayramı öncesinde il genelinde, saat 19.00 sıralarında 'Yeditepe Huzur Uygulaması' yapıldı. Beyoğlu Taksim Meydanı, Fatih Millet Caddesi ve Kadıköy başta olmak üzere birçok noktada gerçekleştirilen uygulamaya; Asayiş Şube Müdürlüğü, ilçe emniyet müdürlükleri, Önleyici Hizmetler, Trafik Denetleme, Havacılık ve Narkotik Suçlarla Mücadele şubelerine bağlı polisler ekipleri katıldı.

Taksim Meydanı'nda gerçekleşen denetimde trafik ekipleri; sürücülerin ve araçların belgelerini inceledi. Asayiş ekipleri de araçları kontrol ederek, sürücü ve yolcuların üst aramasını gerçekleştirdi. 

Denetim noktasında durdurulan otomobilin sürücüsü İsmail Asil'in ehliyeti ve belgeleri kontrol edildi. Yapılan kontrollerde ehliyetin İsmail Asil’e değil; ölen bir kişiye ait olduğu ortaya çıktı. Bunu duyan sürücü şaşırırken, sürücüye ehliyeti yanında olmadığı için 477 TL para cezası uygulandı. 

“Kimlik benim ama kayıtta ölü biri adına çıkıyor"

Denetim sırasında gösterdiği ve kendi adına düzenlenmiş sürücü belgesinin, polis kayıtlarında ölen bir kişi üzerinde kayıtlı çıktığını söyleyen İsmail Asil, ”Sürücü Trafik çevirmesine girdik. Sürücü belgemizi verdik, başka biri üzerine çıktı. O kişi de ölü çıktı. Onun için ceza yedik. Bakalım ne olacak, kayıtta ölü görünüyor. Kimlik benim ama kayıtta başkası adına; ölü biri adına çıkıyor” dedi.

Kendi kaskını, yanında yolculuk yapan kişiye veren motosiklet sürücüsüne ise 196 TL para cezası uygulandı. 

Uygulamanın gecenin ilerleyen saatlerine kadar süreceği öğrenildi. 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner321

banner326