Polisin yanlış hazırladığı "pedofili" belgesi yüzünden intihar etti!

ABD’nin Cleveland şehrinde sosis çalmaktan gözaltına bir adam hakkındaki suçlamada yanlışlıkla “pedofili” olarak gösterildi. 2017 yılında yaşamına son veren Brian Temple’ın haksız yere “pedofili” ile suçlandıktan sonra yaşadığı fiziki ve sözlü taciz sonunda intihar ettiği anlaşıldı.

Polisin yanlış hazırladığı "pedofili" belgesi yüzünden intihar etti!

The Guardian’da yer alan habere göre, Brian Temple, 2017 yılında bir marketten sosis çaldığı için suçlandıktan yedi ay sonra intihar etti.

Temple, gözaltına alındıktan sonra serbest bırakıldığında kendisine verilen yanlış belgeler, Temple’ı 13 yaşında bir kız çocuğuyla cinsel ilişkiye girmekle suçluyordu. 

Belgeler verildiğinde hatayı fark etmeyen Temple, kağıtları o dönemki kız arkadaşına verdi. Kadın, çevresine bu bilgiyi aktarmaya başladı. Pedofili olmakla suçlanan Temple, çevresinden fiziki ve sözlü taciz gördü.

Temple’ın o dönem aldığı tehdit ve saldırıları polise bildirdiği belirtildi. Öte yandan polisin durumunu görmek için Temple’ın evine yaptığı ziyaretler, hakkındaki yanlış bilgiyi çevresi içinde pekiştirdi. Dışlanan ve tacize uğrayan Temple, alkol ve uyuşturucuya yöneldi. 

Yaşamına son veren Temple’ın otopsisinde vücudunda alkol, kokain, antidepresan ve uyku hapları bulundu.

Temple’ın ailesi, ölüm anında cebinde hakkındaki yanlış belgenin yer aldığını söyledi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER