Polisten hava destekli operasyon

Elazığ'da, özel harekat timlerinin de aralarında bulunduğu 300 polisin katılımıyla hava destekli gerçekleştirilen uyuşturucu operasyonunda, 30 kişi gözaltına alındı.

Polisten hava destekli operasyon

Elazığ'da hava destekli uyuşturucu operasyonu Sonra Oku Kentte uyuşturucuyla mücadele çalışmaları kapsamında sokak satıcılarına yönelik, İl Elazığ Emniyet Müdürü Nihat İşlek yönetiminde, helikopter destekli "şafak operasyonu" düzenlendi.

Özel harekat timlerinin de aralarında bulunduğu 300 polisin katılımıyla düzenlenen operasyonda, farklı mahallelerde 38 adreste eş zamanlı arama yapıldı. Narkotik dedektör köpeklerinin de kullanıldığı aramalarda, bazı adreslerin kapısı "koçbaşı" tabir edilen aparatla kırılarak açıldı.

OPERASYON SÜRECİ 6 AY SÜRDÜ
Yaklaşık 6 ay süren planlı çalışmalar neticesinde düzenlenen operasyonda, fişekler halinde satışa hazır yüklü miktarda uyuşturucu madde ele geçirildi; aralarında yaşı küçük kişilerin de bulunduğu 30 şüpheli gözaltına alındı. Şüpheliler, Elazığ Eğitim ve Araştırma Hastanesindeki sağlık kontrollerinin ardından emniyete götürüldü. 

Güncelleme Tarihi: 12 Aralık 2014, 13:12
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner321

banner326