Sağlık Çalişanlarindan Kasklı Eylem

İzmir’de bir hastanede iki hafta içerisinde 3 hemşirenin hasta yakınları tarafından darp edilmesi üzerine çalışma arkadaşları, ‘sağlıkta şiddete’ dikkat çekmek için kasklı eylem yaptı.Bozyaka Eğitim ve Araştırma Hastanesi Acil...

Sağlık Çalişanlarindan Kasklı Eylem
İzmir’de bir hastanede iki hafta içerisinde 3 hemşirenin hasta yakınları tarafından darp edilmesi üzerine çalışma arkadaşları, ‘sağlıkta şiddete’ dikkat çekmek için kasklı eylem yaptı.
Bozyaka Eğitim ve Araştırma Hastanesi Acil Servisi önünde toplanan doktor, hemşire ve sağlık çalışanları, hasta yakınları tarafından darp edilen 3 hemşire arkadaşlarına destek olmak için bir araya geldi. Sağlık çalışanları ‘Sağlıkta şiddete’ dikkat çekmek için kasklı eylem yaptı. Grup adına konuşan Türk Sağlık-Sen İzmir 2 Nolu Şube Başkanı Şenol Atıcı, "Sağlıkta yaşanan şiddet her geçen gün artmaktadır. Son iki hafta içerisinde 3 hemşire darp edilmiş yine diğer personeller de sözlü şiddete maruz kalmıştır. Bir hekim arkadaşımız üzerine yürünüp hakaret edildiği için karakola başvurmuş. Karakol çıkışında hasta yakınları tarafından ölümle tehdit edilmiştir. Acil serviste yaşanan bu sıkıntılar acil çalışanlarını kaskla çalışıp kendilerini korumaya yöneltmiştir. Yıllardır sağlıkta şiddetle ilgili sayısız raporlarımız olmasına rağmen hiçbir önlem alınmamıştır. Bu durum sağlık çalışanlarının moralini ve motivasyonunu bozduğu açıkça ortadadır. Bir an önce sağlıkta şiddetin önüne geçilmelidir" dedi.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner321

banner326