Barcelona'dan Galatasaray'a dev transfer!

Barcelona'dan Galatasaray'a dev transfer!
Transfer döneminin bitmesine az bir süre kala Galatasaray taarruza geçti. İdari Menajer Cenk Ergün önceki gün Brezilya'ya gitmişti. CEO Lutfi Arıboğan ve yönetici Emir Sarıgül de Tarık Çamdal için Eskişehirspor ile masaya oturdu. Şampiyonlar Ligi kura çekimi için Monaco'ya giden Başkan Ünal Aysal burada Barça'lı yöneticilerle Alex Song için transfer girişimlerinde bulundu.

3-4 oyuncu gidecek, 2-3 oyuncu gelecek


Menajer Ahmet Bulut'la da bir araya gelen Aysal, listedeki isimler hakkında fikir alışverişinde bulundu. Prandelli'nin savunma ve orta sahada joker görevi üstlenen Song'a sıcak baktığı öğrenildi. Kamerunlu yıldızın satın alma opsiyonuyla kiralanması söz konusu. Başkan Aysal, "3-4 oyuncu gidecek. 2-3 oyuncu gelecek. Gece gündüz çalışıyoruz. Pazartesiye kadar transferleri bitireceğiz"

Rigobert Song devrede

Arsenal'den sonra Barcelona'da kulübeye çakılan Alex Song'un da kiralık olarak Galatasaray'da forma giymeye sıcak baktığı ve bu transferde sarı-kırmızılıların eski yıldızları Rigobert Song'u yeğeniyle konuşması için devreye soktukları öğrenildi.

Üçüncü adam

Cesare Prandelli'nin hem orta saha hem de stoperde görev yapan Alex Song'u, orta sahada Selçuk ve Melo'ya destek verecek üçüncü adam olarak istediği öğrenildi. Hamit'in bir türlü eski günlerine geri dönememesi, Ceyhun'un takımdan ayrılması ve Yekta'nın bekleneni verememesi nedeniyle Kamerunlu oyuncunun listeye alındığı öğrenildi.