Faruk Süren Galatasaray'ın nasıl kurtulacağını açıkladı!

Faruk Süren Galatasaray'ın nasıl kurtulacağını açıkladı!

Galatasaray'da "altın hisse satılacak" iddiaları gündeme bomba gibi düştü... Sarı- Kırmızılı camia bu konuyu tartışırken, eski başkan Faruk Süren konuyla ilgili olarak Takvim gazetesine yaptığı açıklamada önemli mesajlar verdi. Süren'e göre sarı kırmızılı kulübün kurtuluş reçetesi şöyle:

1) HERKES ALTIN HiSSE SATILACAK SANDI!
Altın hisse satılamaz, devredilemez. teminat dahi gösterilemez. Böyle bir iddia saçma. Ünal Aysal'ın, divan toplantısında gündeme getirdiği şey çok farklıydı. Ama Aysal bunu anlatamadı. Herkes altın hisse satılacak zannetti. Ama durum öyle değildi.

2) AYSAL HiSSE OLAYINI TAM ANLATAMADI
SPK imtiyazlı hisselere sıcak bakmaz. Aysal "Esas mukavele tadilatı" yapmak istedi. Bir nevi tüzük tadil gibi. Ama bunu anlatamadı. Bu esas mukaveleyi yapan zaten benim. Bunu değiştirmeniz zor. Yetkiyi divan değil. Genel Kurul verir. Ama bu konuda kimse yetki vermezdi.

3) GALATASARAY OTURUP KARAR VERECEK
G.Saray'da durum çok vahim. Acil sermaye ortağı lazım. G.Saray camiası oturup bir karar verecek. Herkes oturup konuşacak. Bir konsensüs oluşturulmalı. Bunun neden gerekli olduğunu zaten herkes Mart ayında yapılacak mali kongrede çok iyi anlayacak.

4) UEFA iÇiN 87 MiLYON EURO GEREKiYOR
200 milyon dolarlık bir sermayeye ihtiyaç var. Belki bu rakam 180 olur. Bilemedin 150. İster yabancı ortak bulursunuz, ister başka bir şey. Ama bu şart. Zaten UEFA kriteri için 87 milyon Euro şart. Bir de faaliyetler ve yapacağınız iş planı için de sermaye gerekiyor.

5) 5 YIL SONRA ORTAKLIĞI BiTiREBiLiRSiN
İMTİYAZLI hisse sizde olacağı için söz hakkı da sizde olur. Kimse ortak alırsak yönetimi de kaybederiz diye düşünmesin. Bu sermaye ortağına 5 yıl sonra ortaklıktan çıkma olanağı tanınmalı. Bir iş planı yaparak 5 yılda işleri yoluna sokarak ortaklığa da son verebilirsiniz.