Hataysporlu Christian Atsu hayatını kaybetti

Hataysporlu Christian Atsu hayatını kaybetti

Kahramanmaraş merkezli depremin vurduğu Hatay'da günlerdir enkaz altında bulunan Hataysporlu futbolcu Christian Atsu'dan acı haber geldi.

"MAALESEF HAYATINI KAYBETTİ

Christian Atsu'nun menajeri Murat Uzunmehmet sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, "Christian Atsu bulundu ve maalesef hayatını kaybetti." ifadelerini kullandı.

KAHREDEN DETAY

Hatayspor'da idari menajer Fatih İlek geçtiğimiz gün yaptığı açıklamada, "Christian Atsu, depremden önce Gaziantep FK ile yaptığımız maçtan önce, hocaya daha çok süre almak istediğini söyledi. 'Takım bulursam ayrılabilir miyim?' dedi. Volkan hoca da bu isteğini kabul etmişti. O maçta süre almadı; ama Kasımpaşa maçından sonra bileti vardı. Yurt dışına ailesinin yanına gidecekti. Kasımpaşa maçında hoca görev verdi ve Atsu çok iyi oynadı. Son saniye golünü de attı. Maçtan sonra o kadar büyük bir birliktelik oluşmuştu ki, Volkan hocanın onu kucaklaması, saha içi ve soyunma odasındaki sevinçleri gözümün önünden gitmiyor. Kader noktası burası.

Uçak bileti vardı; ama iyi oynayıp, golü attığı için gitmekten vazgeçti. Yaşadığı coşkudan sonra 'gitmeyeyim, burada kalayım' dedi. En mutlu olduğu gün de depreme yakalandı. Akşam 23.00'te uçağı vardı. İstanbul, sonrasında Fransa'ya gidecekti. Vazgeçti, tam anlamıyla bir trajedi oldu." ifadelerini kullanmıştı.

AİLESİ ENKAZIN BAŞINDAN HİÇ AYRILMADI

"Cennetten bir köşe" denilerek satılan Rönesans Rezidans'ın enkazı altında kalan Christian Atsu'nun Gana'dan gelen 4 yakını, arama kurtarma çalışmalarını endişeyle izlemiş ve bir an olsun bölgeden ayrılmamıştı.

MANEVİ ANNESİNİN SÖZLERİ YÜREKLERİ DAĞLAMIŞTI

Gana'da bir televizyon kanalına konuşan Christian Atsu'nun manevi annesi Madam Comfort, "Benim hayatımı kaybetmem ve Atsu'nun yaşaması, benim için daha iyi olacak. Çünkü o bizim her şeyimiz. O bizim tek umudumuz. Haberi aldığımda uyuyamadım. Dua edip duruyoruz." demişti.

CHRISTIAN ATSU KİMDİR?

10 Ocak 1992 tarihinde dünyaya gelen christian Atsu, kariyerine Portekiz'in Porto ekibinde başladı. Ülkemizde Hatayspor forması giyen futbolcu sırasıyla, Porto, Rio Ave, Chelsea, Vitesse, Everton, Bournemouth ve Malaga'da oynadı.