İbrahim Hacıosmanoğlu taraftardan istekte bulundu!

İbrahim Hacıosmanoğlu taraftardan istekte bulundu!
UEFA Avrupa Ligi Play-off turu rövanş maçında Rusya’nın Rostov takımıyla golsüz berabere kalarak gruplara kalma başarısı gösteren Trabzonspor, dün gece 01.30 sıralarında Trabzon’a geldi. Başkan İbrahim Hacıosmanoğlu, Trabzon’a hareket etmeden önce Rostov On Don Havalimanı’nda basın mensuplarının sorularını yanıtladı. Sert açıklamalarda bulunan Hacıosmanoğlu önemli mesajlar verdi. Geçtiğimiz sezon gruplardan çıkma başarası gösterdiklerini belirten Hacıosmanoğlu, "Bu sezon 1 maç oynayarak gruplara kaldık. Maçlar sahada kazanılıyor ama Trabzon’da oynanan maç öncesi Rostov bizim rakibimiz değil demiştim. Arkadaşlar iyi mücadele etti. Galip de gelebilirdik. İlk yarıyı gol yemeden tamamladık. İkinci yarı da daha iyi oynadık. Önemli olan turu geçmekti. Trabzonspor bunu değil daha büyük başarılar bekliyor. Bundan sonra grup maçları kaldı. İnşallah dişimize göre çıkar. Geçen yıl gruplardan çıkmıştık. Rakibimiz olan Juventus’a elenmiştik. Bu sezon ise gruplardan çıkıp daha üst basamakları çıkalım ki Trabzonspor taraftarını mutlu edelim" dedi.

"3-4 MAÇ SONRA DAHA İYİ BİR TRABZONSPOR İZLEYECEĞİZ"

Teknik Direktör Vahid Halilhodzic ile aynı şeyleri düşündüklerini ifade eden Hacıosmanoğlu, "Takımda büyük bir değişim oldu ve bunların bir biriyle olan uyumu için zaman gerekli. 3-4 maça ihtiyaçları ar. Bu maçlardan sonra daha iyi bir Trabzonspor ile daha iyi başarılara, geçtiğimiz seneyi Avrupa’da aratmayan, özellikle de ligde taraftarlarımızın beklediği bir Trabzonspor sahada olur. Onu için hem hocamızla hem de oyuncu kardeşlerimizle görüşüyoruz. Bizim için hedef hep önümüzdeki maç, hangi takım olur ise olsun büyük-ufak ayrımı yapmadan en ciddi şekilde hazırlanıp, her maçı final olarak görüp hem ligde hem de Avrupa’da Trabzonspor’a yakışan yere gelmesini sağlamak istiyoruz. Elinden şampiyonlukları çalınan Trabzonspor’da hep beraber başarıyı yakalarız" şeklinde konuştu.

"TARAFTAR SADECE LAFTA DEĞİL GERÇEK MANADA DA KULÜBE SAHİP ÇIKMALI"

Hacıosmanoğlu, medyasıyla, taraftarıyla, camiasıyla ve samimi olanlarla bir bütün olarak hareket etmek zorunda olduklarını vurgulayarak şöyle konuştu:

"Bu sezon taraftarlara da çok iş düşüyor. Önemli bir kadro kuruldu, eksikler var. Onları da tamamlamaya çalışıyoruz. Taraftarların takıma sahip çıkması lazım. Bizim rakiplerimizin 500-600 bin forma sattığı yerde Trabzonspor’un 200-300 bin forma satması lazım. Sadece lafta değil gerçekte de kulübe sahip çıkması lazım taraftarların. Onlardan rica ediyorum. Hem Ts Clup’lara hem de kombine satışlarına gereken ilgiyi gösterirlerse bizim de şevkimiz artar, gelen oyunculardan daha iyi oyuncular alma imkanımız doğar, hem onlar mutlu olur ,hem de bizler mutlu oluruz. Bütünlüğü sağladığımız zamanda Trabzonspor hedeflerine hızlı adımlarla yürür."

"KAPILAR ARKASINDA HESAP YAPANLAR HİÇ HESAP YAPMASIN ÇÜNKÜ HALK HER ŞEYİ BİLİYOR VE GÖRÜYOR"

Kapalı kapılar arkasında kimsenin hesap yapmamasını isteyen Hacıosmanoğlu "Trabzonspor’da sadece kadro değişimi yok. Söylediğimiz gibi Trabzonspor’un devrime ihtiyacı vardı. Bu devrimi de gerçekleştiriyor. Kapılar arkasında hesap yapanlar hiç hesap yapmasın çünkü halk her şeyi biliyor ve her şeyi görüyor. Kapılar arkasında hesap yapanlar bizim gibi mert bir şekilde çıksınlar , bizimle birlikte sokaklarda gezsinler, halkın desteğini alıyorlarsa hesap yapsınlar. Halk hem sahadaki değişimi hem de saha dışındaki değişimi kabul etti ve bize teveccüh gösteriyor. O yüzden samimi olan Trabzonsporlular’ın bu sezon samimi bir şekilde Trabzonspor’un yanında olmasını istiyorum" diye konuştu.

Hacıosmanoğlu, teknik direktör Vahid Halilhodzic’in isteği doğrultusunda transfer çalışmalarını sürdürdüklerini de ifade ederek "Transfer sezonunun bitmesine sayılı günler kaldı. Hocamızın isteği doğrultusunda çalışmalarımızı yoğunlaştırdık. Eksiklerimizi tamamlamaya çalışıyoruz" açıklamasında bulundu.