Mecnun Otyakmaz TFF Başkanlığına Aday Olmayacağını Açıkladı

Mecnun Otyakmaz TFF Başkanlığına Aday Olmayacağını Açıkladı
Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) başkanlığına Sivasspor'un Kulüp Başkanı Mecnun Otyakmaz, aday olmadığı açıkladı.

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) başkanlığına Sivasspor'un Kulüp Başkanı Mecnun Otyakmaz, aday olmadığını belirterek "Vermiş olduğumuz mücadelenin takdir edilmesi bir insan için gerçekten çok önemli. Ancak Türk futbolunun sorunları o kadar karmaşık ki şu anda Sivasspor'un bana daha çok ihtiyacı olduğunu düşünüyorum. O yüzden bu dönemde böyle bir planım yok." şeklinde konuştu.

Sivasspor'un Başkanı Mecnun Otyakmaz, Süper Lig'in 33. haftasında kendi sahalarında Fenerbahçe'yi ağırlayacakları maç öncesinde Sivas Belediye Başkanı Adem Uzun'u ziyaret etti.

Ziyaret sonrası Başkan Otyakmaz ve Uzun, basın mensuplarına açıklama yaptı. Belediye Başkanı Adem Uzun, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı vesilesiyle Fenerbahçe karşılaşması için 500 çocuğa bilet hediye edeceklerini söyleyerek, "7 ve 17 yaş arası ilkokul ve ortaöğretim öğrencilerimiz Passolig olduğu yerlere ulaşıp buralardan biletler alabilecekler. Adaylık sürecinde ben hep şunu dile getirdim. Spor Sivas isimli bir projeden bahsetmiştim. Sivasspor'un yanında olacağız demiştim. Bu çerçevede ilk desteğimizle biz Sivasspor'umuza bu şekilde vermiş oluyoruz. Sivasspor şehrimizin ve Sivaslıların en önemli markası bu markayı hep birlikte koruyacağız. Ben yarın yapılacak olan Sivasspor Fenerbahçe maçına tüm Sivaslı hemşerilerimizi davet ediyorum." dedi.

mecnun-otyakmaz2.jpg

Otyakmaz: Şampiyonu Belirleyecek Bir Maç Olacak

Sivasspor taraftarını Fenerbahçe maçına davet eden Otyakmaz, "Fenerbahçe karşısında şampiyonluğu belirleyecek çok önemli karşılaşmada takımının yanında onlara itici güç olarak bulunmalarını rica ediyorum. Şimdilik 5 bin civarı bilet satıldı ama toplu bilet alımları da söz konusu. Galatasaray maçında rakibimize kaç bilet verdiysek Fenerbahçe maçında da aynı sayıda bileti kendilerine tahsis etmiş durumdayız. Sosyal medyada olduğu gibi orada bir adaletsizlik, eşitsizlik söz konusu değil. Yaklaşık on bin taraftar bekliyoruz ama bu sayının artmasını özellikle taraftarlarımızdan rica ediyoruz." ifadelerini kullandı.

"TFF Başkanlığına Aday Değilim’’

Yaklaşık 24 senedir Sivasspor'da görev aldığını vurgulayan Otyakmaz, "Üç yılda yöneticilik tecrübemle birlikte Sivasspor'da 23-24 yıl gibi bir süre söz konusu. Bugüne kadar davranışlarımız çizdiğimiz çizgi Türk futboluna yapmış olduğumuz hizmetlerin Sivaslıların haricinde de diğer Anadolu kulüplerinden ve Süper Lig kulüplerinin taraftarlarından biraz övgü alıyor bu da beni çok mutlu ediyor. Vermiş olduğumuz mücadelenin takdir edilmesi bir insan için gerçekten çok önemli. Ancak Türk futbolunun sorunları o kadar karmaşık ki şu anda Sivasspor'un bana daha çok ihtiyacı olduğunu düşünüyorum. O yüzden bu dönemde böyle bir planın olmadığını söylemek istiyorum. Tabii zaman ne gösterir ne yapar? Onu da şimdiden bir engel koymak, bir büyük bir söz söylemek de istemiyorum. Ben, bana nerede ihtiyaç varsa orada gerekli görevleri yapmaya hazırım." şeklinde konuştu.