Stso Başkanı Yıldırım, Havaalanına Cat2 Cihazı İstedi

Sivas Ticaret ve Sanayi Odası (STSO) Başkanı Osman Yıldırım, kış aylarında uçak seferlerinde yaşanan rötar ve iptallerin önlenebilmesi için Sivas havaalanına CAT2 cihazının alınmasını istedi.Başkan Yıldırım, konuyla ilgili olarak Milli...

Stso Başkanı Yıldırım, Havaalanına Cat2 Cihazı İstedi
Sivas Ticaret ve Sanayi Odası (STSO) Başkanı Osman Yıldırım, kış aylarında uçak seferlerinde yaşanan rötar ve iptallerin önlenebilmesi için Sivas havaalanına CAT2 cihazının alınmasını istedi.
Başkan Yıldırım, konuyla ilgili olarak Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz, Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı Müsteşarı Feridun Bilgin’e bir mektup gönderdi.
Yıldırım,“Sivas’ta kış mevsiminin ağır geçmesi ve havaalanımızın da rakımının yüksek yerde olması nedeniyle uçaklar iniş ve kalkışlarda zorluklar yaşamakta; bu nedenle de rötar ve iptaller meydana gelmektedir. Bu sorunların giderilmesi için havaalanındaki eksik cihazların tamamlanması gerekmektedir. CAT2 cihazının havaalanımızda bulunması halinde her mevsimde uçak seferleri rahatlıkla yapılabilecektir. Ayrıca, pist kenar lambalarının gömülü hale dönüştürülmesi halinde de karla mücadelede daha hızlı ve etkin çalışma yapılacaktır” dedi.
CAT2 cihazı 60 metreye kadar yükseklik, 350 metre görüş mesafesine kadar uçakların inişine kolaylık sağlıyor.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner321

banner326