LinkedIn'den Yeni Dönem: Premium Abonelere Yapay Zeka Destekli İş Arama

LinkedIn'den Yeni Dönem: Premium Abonelere Yapay Zeka Destekli İş Arama
LinkedIn, iş arama sürecini ve özgeçmişleri geliştirmek için premium abonelere yönelik yeni yapay zeka destekli özellikler sunuyor.

LinkedIn, iş arama sürecini kolaylaştırmak ve özgeçmişleri daha etkili hale getirmek için yeni yapay zeka destekli özelliklerini premium aboneleriyle buluşturuyor. Bu yeni araçlar, kullanıcıların iş bulma, özgeçmiş uyarlama ve yapay zeka sohbet robotlarından tavsiye alma süreçlerini daha verimli hale getirmeyi amaçlıyor.

LinkedIn’in baş ürün sorumlusu Tomer Cohen, kullanıcıların yapay zekaya "Bana Detroit'te en az 100.000 dolar kazandıran uzaktan pazarlama işi bul" gibi sorular sorabileceklerini belirtti. Cohen, bu tür soruların olumlu sonuçlar vermesi durumunda, yapay zekanın iş arama sürecinde büyük bir kolaylık sağlayacağını düşünüyor.

Bu yeniliklerle birlikte, kullanıcılar özgeçmişlerini belirli iş ilanlarına göre uyarlayabilecek ve yapay zeka tarafından sunulan kişiselleştirilmiş önerilerden faydalanabilecekler. Özgeçmişlerini yükleyip geri bildirim alabilecek ve yapay zeka ile etkileşimli olarak düzenlemeler yapabilecek olan premium aboneler, bu sayede iş başvurularında daha etkili olacaklar.

Ayrıca yapay zeka desteği ile sıfırdan bir ön yazı oluşturma aracı da kullanıma sunulacak.

LinkedIn, geçen yılın sonlarından itibaren bu özellikleri test etmeye başlamıştı. Bu özelliklerin yanı sıra, LinkedIn akışındaki gönderileri özetleme yeteneği de premium abonelere sunulan kolaylıklardan biri olacak.

LinkedIn, yapay zekayı sadece iş bulma sürecinde değil, aynı zamanda işle ilgili konularda bilgi edinmek için de kullanıyor. Platform, uzmanların yapay zeka kişiliklerini pilot olarak kullanmaya başlıyor, bu sayede kullanıcılar işle ilgili sorularını bu yapay zeka kişiliklerine yöneltebilecekler.