Turizm Gelişim Planı Masaya Yatırıldı

Şanlıurfa’da, Aşağı Fırat Havzası Turizm Gelişim Koridoru ve Eylem Planı çerçevesinde yapılması düşünülen yatırımlar ile planlanan çalışmalar, Vali İzzettin Küçük’ün de katıldığı toplantı ile masaya yatırıldı.Birecik...

Turizm Gelişim Planı Masaya Yatırıldı
Şanlıurfa’da, Aşağı Fırat Havzası Turizm Gelişim Koridoru ve Eylem Planı çerçevesinde yapılması düşünülen yatırımlar ile planlanan çalışmalar, Vali İzzettin Küçük’ün de katıldığı toplantı ile masaya yatırıldı.
Birecik Barajı ile Atatürk Barajı arasında bulunan 100 kilometrelik bir mesafe için planlanan proje taslağına göre; bölgenin cazibe merkezi haline getirilmesi için imar, altyapı ve ulaşım planlarının biran evvel yapılıp uygulamaya konulması ve 1/25.000’lik planlarının yapılarak, düzenli kentleşme ile birlikte, ekolojik yapının korunması gerektiği üzerinde duruldu.
Aşağı Fırat Havzası Turizm Gelişim Koridoru ve Eylem Planı proje taslağı toplantısına, Vali İzzettin Küçük, Büyükşehir Belediye Başkanı Celalettin Güvenç, Karacadağ Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri İlhan Karakoyun ve ilgili kurum temsilcileri katıldı.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner321

banner326