Van'da ateş topu görüntülendi

Van’da, Davut Onat adlı vatandaşın çektiği fotoğraf şaşkınlık yarattı. Gökyüzünde beliren, ateş topuna benzeyen esrarengiz cisim objektife böyle yansıdı.

Van'da ateş topu görüntülendi

Erciş yolu üzerindeki Erçek Petrolü’nün yan tarafında sahilde otururken gökyüzünde ateş topu gibi bir cismi gördüğünü iddia eden Davut Onat adlı vatandaş, o anı hemen cep telefonuna kaydettiğini söyledi. Gökyüzündeki cismin ne olduğu hakkında bir bilgisinin olmadığını ifade eden Onat, “Tek başıma yüzmeye gitmiştim. Yüzdükten sonra sahilde otururken birden güneş alevi gibi bir cismin sanki üzerime doğru geldiğini gördüm. O zaman telefonumu çıkararak o anı hemen görüntülemeye çalıştım. Ancak, yalnız başıma olduğum için korku ve telaşla kamera yerine fotoğraf çekmeyi tıklamışım. Hatta son anında artık bakmadan çektim. Bu nedenle cismin nereye gittiğini de göremedim" dedi.

Gökyüzünde gördüğü cisim hakkında bir bilgiye sahip olmadığını ifade eden Onat, “Merak ettiğim o cisim neydi? Alev topu muydu, güneş patlaması mıydı, yoksa ufo muydu? O an çok korkmuştum. Cisme de fazla bakamıyordum. Sadece telefonumu o yöne doğrultup fotoğrafını çektim. Cismin nereye gittiğini ya da nasıl yok olduğunu göremedim” ifadelerini kullandı.

Yaklaşık 10 dakika boyunca olayın devam ettiğini ve cismin yavaşça aşağıya doğru indiğini dile getiren Onat, “10 dakika boyunca izledim. Fotoğraf çektim. Ancak korktuğum için daha fazla beklemeden oradan uzaklaştım” şeklinde konuştu. 
Güncelleme Tarihi: 25 Eylül 2014, 11:38
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner321

banner326