Yangında Sadece Kur’an-ı Kerim Yanmadı

Düzce’nin Konuralp mevkiinde bir evde çıkan yangında tüm ev eşyaları kül olurken, sadece Kur’an-ı Kerim’in yanmadığı görüldü.Edinilen bilgiye göre, Konuralp Şehit Bayram Gökmen Mahallesi Taşlık Sokak üzerinde, Nedim Yılmaztürk’e...

Yangında Sadece Kur’an-ı Kerim Yanmadı
Düzce’nin Konuralp mevkiinde bir evde çıkan yangında tüm ev eşyaları kül olurken, sadece Kur’an-ı Kerim’in yanmadığı görüldü.
Edinilen bilgiye göre, Konuralp Şehit Bayram Gökmen Mahallesi Taşlık Sokak üzerinde, Nedim Yılmaztürk’e ait evde yangın çıktı. Evin büyük bir kısmının ahşap olmasından dolayı, yangın bir anda alev topuna döndü. Yangının haber verilmesiyle bölgeye Düzce Belediyesi itfaiye ekipleri sevk edildi. Kısa sürede olay yerine ulaşan ekipler, yangını söndürdü. İki katlı evin birinci katındaki yangında ev eşyaları da tamamen kül oldu. Yangın sonrası evde yapılan incelemede, bir dolapta bulunan, yanmamış halde duran bir Kur’an-ı Kerim bulundu.
Evinin yanmasını yaşlı gözleri ile izleyen 80 yaşındaki Nedim Yılmaztürk, yangın sonrasında evinin giriş kapısına oturarak yaşlı gözleri ile dualar ederek şükretti.
Çevrede bulunan vatandaşlar ise “Yangında tüm ev kül olurken, tek mukaddes kitabımız Kur’an-ı Kerim yanmamış” dedi.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER