Elazığ'da 6 Gün Önce Kaybolan Kadının Cesedi Bulundu

Elazığ'da 6 Gün Önce Kaybolan Kadının Cesedi Bulundu
Elazığ'da 6 gün önce kaybolan bir çocuk annesi Dilara Günana, akrabalarını ziyaret etmek için gittiği köyde toprağa gömülü olarak bulundu.

Elazığ'da 6 Mayıs'ta akrabalarının çağrısı üzerine Sedeftepe köyüne giden Dilara Günana'dan haber alınamayınca ailesi kayıp ihbarında bulundu. İl Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından yürütülen çalışmalar sonucunda, Günana'nın cesedi Sedeftepe köyünde toprağa gömülü halde bulundu.

Dilara Günana'nın cansız bedeni otopsi için Fırat Üniversitesi morguna götürüldü. Elâzığ Emniyet Müdürlüğü ekipleri, olayla ilgili bazı şüphelileri gözaltına aldı.

Dilara Günana'nın annesi Zeycan ve ağabeyi Sidar Günana, olayı haber alır almaz morga geldi. Yanlarında, Dilara Günana'nın 7 yaşındaki kızıyla birlikte olan anne Zeycan Günana, kızının katillerinin bulunmasını isteyerek gözyaşları içinde ağıtlar yaktı.

"Eşinden Boşanmıştı’’

Ağabeyi Sidar Günana da “Kardeşim 1 çocuk annesiydi. Eşinden boşanmıştı. Eski eşi şu anda yurt dışında. Akrabamız olan kadın, yatalak olan kaynanasının bakımına yardım için kardeşimi çağırıyor. Kardeşim gittikten sonra haber alamayınca akşam saatlerinde polise ve jandarmaya bildirdik. Şu anda kardeşim öldürülmüş durumda. Aile gözaltında. Yapan şahıslar belli. S.K., Y.K. N.K. V.K., 4 kişi kardeşimi rehin alıp götürüyorlar, öldürüyorlar. Sebebi belirsiz. Yok yere kardeşimi katlettiler. Bunu yapanların cezasını en ağır şekilde almalarını istiyorum. Mayısın 6’sında evden ayrıldı. Sonra haber alamadık." şeklinde konuştu.

"Evlenmezsen Öldürürüm"

Sidar Günana, bundan 5 ay önce S.K.'nin yaptığı bir konuşmaya tanık olduğunu söyleyerek "Kardeşime, 'Ben seni seviyorum. Benimle evlenmezsen seni öldürürüm." şeklinde konuştu.

Günana, "Kardeşim, 'Ben evlenmiyorum’ dedi. Ben bunu zaten emniyetteki ifadem de söyledim. Olayın bu raddeye geleceğini bilmiyordum. Adalet yerini bulsun. Bunlar içeriden çıkmasın. Anneler Günü’nde anneye verilecek en büyük acıdır bu.” şeklinde konuştu.