Asırlık lezzet Kebapçı İskender şimdi de FSM Bulvarı'nda...

Efsanevi lezzetin adı İskender, 1,5 asırdır sürdürdüğü lezzet yolculuğunu şimdi Fatih Sultan Mehmet Bulvarı’nda devam ettiriyor.

Asırlık lezzet Kebapçı İskender şimdi de FSM Bulvarı'nda...

Modern mimari yapısı ile eskiye de geri dönüş yapan İskender 1867, 23 Nisan 2018 tarihinden itibaren 1000 metrekare alan üzerine kurulu olan yeni yerinde Bursalılara hizmet vermektedir.

Bursa basını ile ramazan öncesinde öğle yemeğinde buluşan İskender 1867 İşletmecileri Süleyman ve Alparslan İskenderoğlu, İskender’in tarihini ilk ağızdan anlattılar. Tarihin günümüz ile birleştiği yemeğin ardından basın mensupları, yeni işletmeyi gezerek kuruluş süreci hakkında bilgi aldılar.    

      

Süleyman İskenderoğlu                                                Alpaslan İskenderoğlu              

İskender 1867’nin Türkiye’de ilk olduğu ve titizlikle kurduğu et işleme tesisini gezen basın mensupları, hijyen ve teknolojinin bir arada olduğu tesiste merak edilen tüm soruların cevaplarını bulup, İskender lezzetinin tabağa gelene kadar olan sürecini de dinlediler.

Kebabın üzerine meşhur Duvalı Tatlı ile sohbete devam eden misafirler, Bursa’nın Dünya üzerinde bilinen ve Bursa’yı Bursa yapan yerlerinden oluşan rölyef tablo ve Kayhan’da açılan ilk İskender dükkanının maketi hakkında da detayları öğrendiler.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner321

banner325

banner326

banner327