"Bize sadece takım ruhunun hatırlatılması yeter"

1996 yılından bugüne çalışmalarını sürdüren, kendine özgü lisanslı seminer programları ile KOBİ’lerden, uluslararası holdinglere kadar birçok kuruluşun çalışanlarının iş ve sosyal yaşamının gelişmesinde ve değişiminde önemli rol oynayan İzgören Akademi bir ilke daha imza attı.

"Bize sadece takım ruhunun hatırlatılması yeter"
Yelkenli teknede gerçekleştirilecek olan liderlik ve ekip ruhu eğitiminin Crowne Plaza’da düzenlenen lansman toplantısında konuşan uzman eğitmen Mehmet Kalyoncu “ Crowne Plaza Bursa’da Genel Müdür olarak 200 kişiyle çalışıyorum. Kendimi ekip lideri olarak görüyorum” dedi.
İşletmelerde takım ruhunun kopyala yapıştır mantığıyla süregeldiğini aktaran Kalyoncu “Mesela futbol takımlarında lider futbolcuların ne hissettiğini hisseder. Bu yüzden takımın kaptanı olmak daha güzeldir. Hollywood’da süper kahramanlar ekip olarak çalışmaz hep tek başınadır” diye konuştu.Hollywood filmlerinin yanı sıra yeşil çam filmlerinde ise takım çalışmasının hissettirildiğini belirten Mehmet Kalyoncu Hababam Sınıfı ve Neşeli Günler’in bunun en güzel örnekleri arasında yer aldığını ifade etti.
Yelkenli teknede gerçekleştirilecek olan liderlik ve ekip ruhu eğitiminin kurumlarda kadrolaşma ve takım çalışması açısından önemine değinen Kalyoncu sözlerini şöyle sürdürdü: “ Bu eğitimin sadece teknede olmasını istedik. Bayanlarında çok rahat bir şekilde katılabileği eğitim 6 en fazla 7 kişilik olabilir. Amacımız yelken öğretmek değil, takım çalışması. Herkes rotasyon ve sekronize bir şekilde iş birliği ile örneğin dümende tutacak, halatta çekecek. Yelkenli teknede gerçekleşen bir eğitim programı katılımcıların öğrenme sürecinde aktif olarak yer almaları nedeni ile kendi eksiklerini görerek kendilerini eleştirme fırsatını sunacaktır. Eğitimde amacımız takım içinde liderliğin oluşumu, performansın üzerinde farklılıklar getirisi, başarı için empati, takım içerisinde anlaşmazlıkların giderilmesidir. Kurumlar için demo çalışması da yapabiliriz. Sabah başlayacak eğitim akşam 19.30’da son bulurken bunun 3 buçuk saatinde denize bağlıyız. Bize sadece takım ruhunun hatırlatılması yeter.”
 
Güncelleme Tarihi: 06 Kasım 2015, 11:36
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner324

banner325

banner327