Blatter, UEFA Başkanı Platini'yi suçladı

90 gün ceza alan Blatter yaptığı itiraf gibi açıklamasında UEFA başkanını yaylım ateşine tuttu: 2010'da dünya kupaları ev sahipliğini Rusya ve ABD'ye verecektik ama Platini Katar'ı öne sürdü

Blatter, UEFA Başkanı Platini'yi suçladı
FIFA Başkanı Sepp Blatter uzun süren suskunluğunun ardından Michel Platini'yi hedef tahtasına koydu. Rus haber ajansı TASS'a konuşan İsviçreli Başkan, "2010'da iki Dünya Kupası için ev sahipliği oylaması yapmadan önce Rusya ve ABD konusunda anlaşma yapılmıştı. 2018'i Rusya'ya verecektik çünkü o bölge hiç Dünya Kupası alamamıştı. 2022'de ise Avrupa sonrası sıra ABD'deydi. İki büyük politik güç turnuvaları alacaktı, ta ki dönemin Fransa Cumhurbaşkanı Nicolas Sarkozy ile Michel Platini gelene kadar. Yemekler yendi, 'Katar daha iyi olur' dediler ve gidişat değişti. Eğer ABD o turnuvayı alsa işler böyle olmazdı" şeklinde konuştu.

Blatter ayrıca FIFA'daki skandalları ise ev sahipliklerini kaybeden İngiltere ve ABD'ye bağlarken, FIFA Etik Komitesi'nin kendisine verdiği ceza için ise 'saçmalık' ifadesini kullandı.  
Güncelleme Tarihi: 29 Ekim 2015, 08:20
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner324

banner325

banner327