Bursa'da ATM'ye kurdukları düzenekle kartları kopyaladılar!

Bursa’nın Yenişehir ilçesinde, bir bankanın ATM’sine düzenek kuran dolandırıcılar, onlarca vatandaşı mağdur etti.Bir bankanın ATM’sine düzenek kuran dolandırıcılar, onlarca insanın kredi kartı ve...Bursa’nın Yenişehir ilçesinde, bir bankanın ATM’sine düzenek kuran dolandırıcılar, onlarca vatandaşı mağdur etti.

Bursa'da ATM'ye kurdukları düzenekle kartları kopyaladılar!
Bir bankanın ATM’sine düzenek kuran dolandırıcılar, onlarca insanın kredi kartı ve banka kartlarını kopyalayarak para çekti. Hesaplarından para çekildiğini fark eden vatandaşlar soluğu bankada aldı. Şu ana kadar hesaplarından para çekildiğini fark eden 10 vatandaş bankaya dilekçe vererek dolandırıldığını belirtti. Olayın duyulması üzerine bankaya akın eden çok sayıda memur ve emekli kartını iptal ettirdi.

Yenişehir İlçe Emniyet Müdürlüğü yetkilileri, vatandaşlardan hesap hareketlerini düzenli olarak kontrol etmelerini, ATM’lerde işlem yaparken şifre yazdıkları esnada bir görüntüleme düzeneğine karşı tuş takımını kapatmak üzere perdeleme yapmalarını istedi. Yetkililer, ATM’nin çevresinde gözetleme yapan şüpheli şahıslar ya da kart giriş haznesi, para çıkış haznesi, tuş takımı gibi kısımlarında herhangi bir kabarıklık veya anormal bir durum far edilmesi halinde, cihaza müdahale edilmeden banka ve polisle irtibata geçilmesi gerektiğini söyledi. 


 
Güncelleme Tarihi: 01 Kasım 2016, 17:39
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner321

banner327