Bursa'da kadınlar isyan etti!

Adliye Sarayı önünde, Bursa Kadın Platformu üyesi bir grup, çocuk istismarını protesto etti. Yapılan protestoyu küçük bir kızın dikkatle izlemesi ilgi çekti. Bursa'da kadınlar isyan etti! Küçük kız meraklı gözlerle olan biteni izledi...

Bursa'da kadınlar isyan etti!
Bursa Adliyesi önünde, üzerinde 'Sevgi evlerinde çocuk istismarını örtbas edemezsiniz. Sema Ramazanoğlu istifa' yazan pankart taşıyan Kadın Platformu üyeleri adına açıklama yapan Sahibe Can, Karaman'da yaşanan çocuk istismarı travmasının ardından Bursa'daki sevgi evlerinde benzer bir olay yaşandığını söyledi.


Bursa'daki sevgi evlerinde 2 çocuğa cinsel istismarda bulunulduğu iddiasını anımsatan Can, "Bizler Ensar Vakfı'ndaki çocuk istismarlarının ardından, 'bir kereden bir şey olmaz' diyen Sema Ramazanoğlu'nun, bakanlığı bünyesindeki sevgi evlerinde gerçekleşen çocuk istismarına dair bir açıklama dahi yapmayan bir bakanın, çocuklarımızı koruyabileceğine inanmıyoruz" diye konuştu.


Protestoya CHP Bursa Milletvekili Orhan Sarıbal'da destek verdi. Grup açıklamanın ardından olaysız dağıldı. Açıklama sırasında küçük kız çocuğu eylemi ilgiyle izledi.  


Güncelleme Tarihi: 23 Mayıs 2016, 14:27
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner324

banner325

banner327