Bursa'da tırmanma şenliği yaşandı

Bursa Nilüfer Belediyesi Atatürk'ü anma etkinlikleri kapsamında Türkiye Dağcılık Federasyonu İl Temsilciliği ile birlikte spor tırmanış yarışması düzenledi.

Bursa'da tırmanma şenliği yaşandı
Bursa'da ilk kez düzenlenen yarışma, sporcular ve vatandaşlar tarafından büyük ilgi gördü. Görükle'de bulunan yapay tırmanış duvarında gerçekleşen yarışma erkek, bayan, genç, çocuk olmak üzere 4 kategoride düzenlendi. Organizasyonun teknik sorumluluğunu Milli sporcu olan Recep Gür ve Ayşe Narmanlı yaptığı yarışma, dağcılık federasyonun gözetmenliğinde dünya şampiyonası standartlarına göre yapıldı.

Türkiye Dağcılık Federasyonu Bursa İl Temsilcisi Nazif Makas, Nilüfer Belediyesi'nin geçtiğimiz yıl yaptırdığı 18 metrelik duvarda Bursa kulüp ve ferdi sporcularına teşvik amaçlı yarışmaya 50 sporcu katıldığını belirtirken, bu imkanları sağlayan Nilüfer Belediye Başkanı Mustafa Bozbey'e teşekkür etti.

Ödül törenine Nilüfer Belediye Başkanı Mustafa Bozbey de katılırken, minik bayanlarda Begüm Çatak, minik erkeklerde Ali Keskin, büyük bayanlarda Ayşe Narmanlı, büyük erkekler de Recep Gür birinci oldu.

 
Güncelleme Tarihi: 09 Kasım 2015, 10:02
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner321

banner327