Bursa'da yıkım!

Bursa'da Gemlik Eşref Dinçer Mahallesi eski Pazar Caddesinde bulunan ve riskli bina statüsünde olduğu için yaklaşık 3 ay önce boşaltılan Güler Kardeşler Apartmanı, Belediye ekiplerince yıkıldı.

Bursa'da yıkım!
Terminal karşısında bulunan Mendi Apartmanının yanı sıra üç bloklu bir başka apartmanı aynı risk gerekçeleriyle yıkan Gemlik Belediyesi ekipleri böylelikle son bir yıl içinde 4. Riskli binanın yıkımını tamamlamış oldular.

Yıkım çalışmalarını yerinde inceleyen Belediye Başkanı Refik Yılmaz, ilçede 1980'li yıllarda ve öncesinde deniz kumu ile yapılmış çok sayıda bina olduğunu hatırlatarak, Güler Kardeşler Apartmanının da onlardan birisi olduğunu söyledi. Apartman sakinlerinin yaptığı müracaat sonrası yapılan tetkiklerde binanın soluna doğru 30-40 santim yattığının belirlendiğini anlatan Belediye Başkanı Refik Yılmaz, hem apartmanda oturanlar açısından hem de çevre apartman ve dükkânlar açısından riskli bulunan binanın yıkımının başarıyla tamamlandığını söyledi.

Gemlik Belediye Başkanı Refik Yılmaz, kaçak binalar ve metruk binaların yıkım çalışmalarının aralıksız devam ettiğini belirterek, deprem riskli ve hasarlı binaların yıkımlarının da devam edeceğini sözlerine ekledi. Güler Kardeşler apartmanı yoğun güvenlik önlemleri altında yapılan ve yaklaşık üç saat süren çalışma sonrasında yıkıldı. 
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner326