Bursa'da yıkıma devam ediliyor!

Bursa'da kent merkezinde yoğun yapılaşma nedeniyle sosyal donatı alanlarından mahrum kalan mahalleler, Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan yıkımlarla vatandaşların nefes alacağı alanlara kavuşuyor.

Bursa'da yıkıma devam ediliyor!

Yapılaşmanın yoğun olduğu Fatih Mahallesi'nde de Fatih Camii güneyindeki 6 binayı kamulaştıran Büyükşehir Belediyesi, proje kapsamında hem camiyi yenileyecek hem de mahalleye bir meydan kazandırmış olacak. Bursa'yı daha yaşanabilir bir kent haline getirmenin yolunun yıkımlardan geçtiğini kaydeden Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, Fatih Mahallesi'ni yıkarak güzelleştirdiklerini söyledi. 


Yoğun ve çarpık yapılaşma nedeniyle sosyal donatı alanlarından mahrum olan Osmangazi ilçesindeki Fatih Mahallesi de Büyükşehir Belediyesi tarafından hayata geçirilecek proje ile yeni bir meydana kavuşacak. Binaların arasına sıkışıp kalan Fatih Camii'nin çevresindeki 6 binayı yaklaşık 1,5 milyon TL harcayarak kamulaştıran Büyükşehir Belediyesi, bu binaların yıkımına başladı. Yıkımın tamamlanmasının ardından proje kapsamında yaklaşık bin metrekarelik alan elde edilecek. Projesi hazırlanan yeni cami projesiyle cami daha güneye inşa edilip, camiye bir avlu ile bölge halkının toplanma noktası olan küçük bir meydan kazandırılmış olacak.
 

Yıkarak güzelleştiriyoruz

Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, beraberindeki Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar ile birlikte Fatih Camii yanında başlatılan yıkımı yerinde inceledi. Bölge halkının yıllardır cami önüne bir meydan kazandırılması yönünde talepleri olduğunu hatırlatan Başkan Altepe, "İşin zor kısmı olan kamulaştırma bitti ve yıkımları başlattık. Yaklaşık 1,5 milyon liraya kamulaştırdığımız 6 binayı yıkıyoruz. Cami projelerimiz da hazırlanıyoruz. Camiyi daha güneye yapıp, arkasına da güzel bir buluşma merkezi yapmış olacağız. Bursa'yı yıkarak güzelleştirmekten başka şansımız yok. Bu nedenle kamulaştırmalar bütçemizde önemli bir yer tutuyor. Bu yıkımlarla Fatih Mahallemiz de güzelleşmiş olacak" dedi. 
Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar da özellikle Çelebi Mehmet Bulvarı'nın açılmasının ardından dönüşüm sürecine giren Fatih Mahallesi'nde cami etrafının açılmasıyla bölgenin daha da yaşanılabilir hale geleceğini kaydetti.


 
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner324

banner325

banner327