Bursa İhh, Suriye Sınırında Görev Yapacak Arama Kurtarma Ekiplerini Eğitecek

Bursa İHH bünyesindeki arama kurtarma ekipleri, Suriye sınırında kurulacak Sivil Savunma Merkezi’nde görev yapacak ekipleri eğitecek.Son bir aydır Suriye sınırına yakın bölgelerde kadın ve çocuk gözetmeksizin yapılan bombalı saldırılara...

Bursa İhh, Suriye Sınırında Görev Yapacak Arama Kurtarma Ekiplerini Eğitecek
Bursa İHH bünyesindeki arama kurtarma ekipleri, Suriye sınırında kurulacak Sivil Savunma Merkezi’nde görev yapacak ekipleri eğitecek.
Son bir aydır Suriye sınırına yakın bölgelerde kadın ve çocuk gözetmeksizin yapılan bombalı saldırılara müdahale edecek arama kurtarma personeli olmaması İHH genel merkezini harekete geçirdi. Eğitimlerini tamamlayan Bursa İHH arama kurtarma personeline görev verildi. Arapçası "Difaa Medeni" olan sivil savunma yetkilileriyle yapılan görüşmenin ardından savaş durumuna göre enkaz altından yaralı çıkarma ve yangın eğitimi verilmesi kararlaştırıldı. Bütçesi İHH Vakfı tarafından karşılanan projede Reyhanlı Cilvegözü sınır kapısı pilot yer seçildi. Eğitimlerin Cilvegözü’nden sonra Gaziantep Babusselam ve Şanlıurfa’da yapılması planlanıyor.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner324

banner325

banner327