Bursa'ya 36 milyonluk ulaşım yatırımı

 Merkeze sonradan bağlanan 17 ilçede köylere giden grup yollarını bile sıcak asfaltla buluşturan Büyükşehir Belediyesi, İznik’in İnikli, Elbeyli, Tacir ve Ömerli bölgelerine uzanan 10,5 kilometrelik yolu da sıcak asfalta kavuşturdu. 

Bursa'ya 36 milyonluk ulaşım yatırımı

Bursa’da ulaşımı sorun olmaktan çıkarmak amacıyla raylı sistem, yeni yol ve yol genişletme ile köprü ve kavşak düzenleme çalışmalarını hız kesmeden sürdüren Büyükşehir Belediyesi, merkeze sonradan bağlanan 10 yeni ilçede de ulaşım kalitesini artıracak çalışmalara hız verdi. Yıllar sonra köy grup yollarını bile sıcak asfaltla tanıştıran Büyükşehir Belediyesi’nin yatırımlarından İznik ilçesi de önemli bir pay aldı. İznik ilçesinde yol düzenleme ve asfaltlama için yapılan yatırım 36 milyon lirayı aştı.
Merkezde olduğu gibi tüm ilçelerde ulaşım yatırımlarına ağırlık verdiklerini belirten Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, tüm ilçelerde köylere giden yolların asfaltlandığını, köy grup yollarının sıcak asfaltla tanıştığını söyledi. Başkan Altepe, "İznik ilçesinde de bugüne kadar 32 milyon liralık ulaşım yatırımı yapmıştık. Bu İznik tarihinde yol konusunda büyük bir hizmet. Şimdi de İnikli, Elbeyli, Tacir ve Ömerli bölgelerine uzanan 10,5 kilometrelik ilave yolun yapımı da tamamlandı. Bu yola harcanan 4 milyon lira ile İznik’te ulaşıma ayrılan kaynak 36 milyon liraya ulaştı" dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER