Bursa’da mezar yeri almak kaç lira oldu?

Büyükşehir Belediye Meclisi'nde görüşülen ‘mezar ayırtma hizmeti' oy çokluğuyla onaylandı. Vefat eden yakınının yanına gömülmek isteyenler Erdoğanköy'de 6 bin 500 lira, Hamitler'de 9 bin lira ödeyecek.

Bursa’da mezar yeri almak kaç lira oldu?

Büyükşehir Belediye Meclisi'nin Ekim ayı olağan toplantısının 2'nci birleşimi dün gerçekleştirildi. Büyükşehir Belediyesi Başkanvekili Ahmet Yıldız başkanlığında belediye hizmet binasında yapılan toplantıda, oyçokluğuyla Erdoğanköy ve Hamitler mezarlıklarının tarifesi yenilendi. Onaylanan değişikliğe göre, vefat eden yakınının yanına gömülmek isteyenler, önceden mezar ayırtabilmek için Erdoğanköy Mezarlığı'na 6 bin 500 lira, Hamitler Mezarlığı'na ise 9 bin lira ücret ödeyecek. İlgili komisyon yetkilileri, vatandaştan böyle bir talep geldiği için maddenin gündeme alındığını söyledi. Muhalefet ise 6 bin 500 TL ile 9 bin TL'lik özel fiyatlandırmanın fazla olduğunu belirterek, normal mezar fiyatlarının da düşürülmesi gerektiğini vurguladı

 İSMETİYE'YE YENİ İMAR...

Meclis'te gündeme gelen bir diğer madde ise, İsmetiye Mahallesi'nde imara açılmak istenen 300 bin metrekarelik alan oldu. Demirtaş Barajı'nın doğusundaki İsmetiye sınırlarında bulunan yer; konut, işyeri ve sosyal donatı alanı olarak oyçokluğuyla imara açıldı. Konuyla ilgili görüş bildiren CHP Grup Sözcüsü Osman Ayradilli, ‘‘Bu dosya son derece sakıncalıdır. Ticari ve sosyal donatı alanı bakımından yetersiz bir planlama. Böyle bir yeri imara açmak hem Büyükşehir Belediyesi'ne, hem de Osmangazi Belediyesi'ne altyapı çalışmaları nedeniyle yüklü bir maaliyet getirecektir'' dedi. İYİ Parti Sözcüsü Mehmet Temirtaş da, ‘‘İmara açılmak istenen bölge çok sıkıntılı. Yüksek gerilimli hatların geçtiği bir noktaya konut yapılması son derece risklidir'' ifadelerini kullandı.
 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner324

banner325

banner327