Ergin Ataman "Messi bile olsa oyundan alınmalı"

Messi'yi oyundan alamayan Barcelona hocası Luis Enrique, İspanya basını tarafından eleştirilmiş, Nolan Smith'i oyundan alan Ergin Ataman, kendisine örnek gösterilmişti. İspanya basınının örnek gösterdiği Ergin Ataman, "Takım sporlarında çıkarılmayacak oyuncu yoktur. Bu, Messi olsa bile. Messi ayıp etmiş." dedi.

Ergin Ataman

İspanya Birinci Futbol Ligi'nde önceki gün Barcelona'nın Eibar'ı 3-0 yendiği karşılaşmada, tüm dünyayı şoke eden bir olay yaşandı. Katalan ekibinin teknik direktörü Luis Enrique, 77. dakikada takımı 3-0 önde iken Lionel Messi'yi oyundan çıkarmak istedi. Ancak Arjantinli futbolcu, "Ben oyuna devam etmek istiyorum, benim yerime başkasını oyundan al" dedi. Luis Enrique de bunun üzerine Neymar'ı oyundan almak zorunda kaldı.

ATAMAN KENDİSİNE HAVLU ATAN SMITH'İ ANINDA CEZALANDIRDI

Aynı gün Türkiye Basketbol Ligi'nde Banvit'in Galatasaray Liv Hospital'ı 69-67 mağlup ettiği karşılaşmada, sarı kırmızılıların ABD'li oyuncusu Nolan Smith, kendisini oyundan alan koç Ergin Ataman'a havlu fırlattı. Ataman da Smith'e önce saha içinde sert sözler söyledi, ardından da kadro dışı bıraktı.

MARCA GAZETESİ: LUIS ENRIQUE ATAMAN KADAR OLAMADI"

Bu iki olayı karşılaştıran İspanya'nın Marca gazetesi, Luis Enrique'ye Ergin Ataman'ı örnek gösterip, 'antrenör dediğin böyle olur' yorumunu yaptı.
Marca gazetesi, "Türkiye'de Messi olayına izin verilmiyor" başlığı ile yayınladığı haberde Ergin Ataman'ın Smith'i oyundan alışını alkışlayarak, Luis Enrique'ye, "Bir Ataman kadar olamadın" eleştirisi getirdi.

ATAMAN: SPORCU, SPORCULUĞUNU BİLECEK

İspanya medyasının örnek gösterdiği Ergin Ataman'ı telefonla arayıp, konu ile ilgili sorularımızı yönelttik. Ataman, her zamanki gibi açık yüreklilikle cevap verdi...

- Dünyada çıkarılmayacak oyuncu var mıdır?

Takım oyunlarında hayır, ama tenis oynuyorsanız başka tabii! Basketbol, futbol gibi takım oyunlarında tek lider vardır; antrenör. Sporcu sporculuğunu bilecek, antrenör de antrenörlüğünü. Oyundan çıkmayı kabul etmemek, diğer oyunculara da saygısızlıktır. Takım oyunlarında her oyuncu oyundan çıkarılabilir. Bu, Messi olsa bile.

ATAMAN: MESSI'NİN KENDİ İÇ DÜNYASINDA SORUN VAR

- Lionel Messi bugüne dek hep uysal ve herkesle iyi geçinen bir sporcu portresi çizdi. Dolayısıyla bu davranışı herkesi çok şaşırttı. Sizce Messi neden böyle yapmış olabilir?

Messi ayıp etmiş. Mutlaka kendi iç dünyasında birtakım sorunları vardır. Bu hadise bir defa olmuşsa hoşgörü gösterilebilir. Ama tekrar ederse cezalandırılmalıdır.

LUIS ENRIQUE: MESSI'NİN GÖRÜŞLERİNE ÖNEM VERİRİM

Bu arada, Marca gazetesinin ağır biçimde eleştirdiği Luis Enrique, bir İspanyol televizyonuna yaptığı açıklamada kendini savundu. Genç teknik adam, "Değişiklik yapmadan önce genellikle oyuncularla konuşuruz ve buna göre karar veririz. Messi'nin duyguları ve bana söyledikleri önemli. Bazen yedek kulübesine bakıyorum ve Messi bizde oynadığı için ne kadar şanslı olduğumuzu anlıyorum. Onun sahada yaptıklarından da önemlisi takım için harika bir motivasyon unsuru olması" değerlendirmesini yaptı. 
Güncelleme Tarihi: 21 Ekim 2014, 20:24
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner324

banner325

banner326

banner327