Evlendikten 4 yıl sonra... Büyük şok yaşadılar!

Eskişehir'de 4 yıl  önce imkansızlıklar nedeniyle düğün yapamadan evlenen Ertogan çifti, bir meslek  lisesinin öğretmenleri ve öğrencilerince organize edilen düğünle hayallerine kavuştu.

Evlendikten 4 yıl sonra... Büyük şok yaşadılar!

Eskişehir'de 4 yıl önce imkansızlıklar nedeniyle  düğün yapamadan evlenen Safiye ve HasanErtogan çifti, bir meslek lisesinin  öğretmenleri ve öğrencileri tarafından organize edilen düğünle hayallerine  kavuştu. 

Şehit Hasan Önal Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğretmenleri ve  öğrencileri Milli EğitimBakanlığı Mesleki Teknik Eğitim Genel Müdürlüğünün  "Meslek Lisesi Öğrencileri Ailelerimizle Buluyor Projesi" kapsamında evlenen  ancak olanaksızlıklar nedeniyle düğün yapamayan çocuklu bir çiftin hayallerin  gerçekleştirmek için çalışma başlattı.

Araştırmalar sonunda bir çocuk sahibi Safiye Ertogan (23) ve Hasan  Ertogan'ın (31) 4 yıl önce düğün yapamadan evlendiklerini tespit eden öğretmenler  ve öğrenciler, düğün için harekete geçti.

Sponsorların desteğiyle çift için gelinlik ve damatlık alındı, düğün  salonu kiralandı. Düğündeki hediyelikler yiyecek içecek bölümü, gelin Safiye  Ertogan'ın saçları ile makyajı güzellik ve saç bakım hizmetleri bölümü  öğrencilerince yapılırken, çocuk gelişimi ve eğitimi öğrencileri de misafirlerin  çocuklarını eğlendirdi.

Düğüne İl Milli Eğitim Müdürü Necmi Özen ve diğer ilgililer de  katıldı.

"Başından sonuna kadar bir düğün yaptık"

Okul müdürü Ebru Dedeoğlu, AA muhabirine yaptığı açıklamada, kız  meslek lisesi olarak projeye farklı bir bakış açısı getirmek istediklerini ve bir  aileyi mutlu etmek için kolları sıvadıklarını söyledi.

Birçok aile arasından Ertogan çiftini seçtiklerini anlatan Dedeoğlu,  şu değerlendirmede bulundu:

"Bu güzel çiftimize düğün yapmak nasip oldu. Çok mutluyum. Evlenmiş  ancak şartlar nedeniyle düğün yapamamış, gelinlik ve damatlık giyememiş bir  çiftimizi bulduk. Mümkünse çocukları da olsun istiyorduk. Bu özelliklerle bir  ailemizle tanıştık. Onlar da bunu kabul ettiler. Onlar da çok mutlu. Başından  sonuna kadar bir düğün organizasyonu yaptık. Okulumuz öğretmenleri ve öğrencileri  büyük katkı sundu."

Damat Hasan Ertogan da 4 yıl önce evlendiklerini ancak imkansızlıklar  nedeniyle düğün yapamadıklarını hatırlatarak, "Çok mutluyuz. Emeği geçen  hocalarımıza ve öğrencilerimizden Allah razı olsun. Hiçbir eksiklik hissetmedik.  Anlatılmaz yaşanır bir duygudayım. Faruk Efe adında bir oğlumuz var. Düğünümüzü  görmek ona da nasip oldu. 'Düğünümüz var' deyince insanlar oğlumuza sünnet  yapıyoruz sandılar." ifadelerini kullandı.

"Biz uğraşsak bu kadar güzel bir düğün yapamazdık"

Gelin Safiye Ertogan da hayalini kurduğu düğünün hiçbir zaman  olmayacağı karamsarlığına kapılmaya başladığı bir zamanda  projeyle umutlandığını  dile getirdi.

Düğünlerinde emeği geçenlere teşekkür eden Ertogan, "Herkesten Allah  razı olsun. Biz uğraşsak bu kadar güzel bir düğün organize edemezdik. Evladımız  da yanımızda. Her çocuğa anne ve babasının düğününde bulunmak nasip olmaz.  Düğünümün olduğundan dolayı çok heyecanlıyım. Davetiyemizi dağıtırken insanlar,  '4 yıl sonra düğün mü olur?' diye çok şaşırdı. Biz de bugüne kadar inanamadık."  dedi.

Güncelleme Tarihi: 29 Nisan 2018, 14:54
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner321

banner325

banner326

banner327