Hira bebek için ailesi adalet istiyor

Bursa'da, kadın sürücünün kullandığı kamyonetin altında can veren 10 aylık Hira bebeğin ailesi, sosyal medyada imza kampanyası başlatarakp, serbest kalan sürücünün cezalandırılmasını istedi. 

Hira bebek için ailesi adalet istiyor
Geçtiğimiz haziran ayında meydana gelen kazada, 10 aylık Hira bebek, 21 yaşındaki dikkatsiz bir kadın sürücünün kamyonetiyle kendisine çarpması sonucu hayatını kaybetti. Onu hayattan koparan sürücü Selin D. ise tutuklanması talebiyle sevk edildiği mahkeme tarafından serbest bırakıldı. İfadesinde, "Sokaktan diğer sokağa girerken, kadınlar oturuyordu. Bir tanesinin kalktığını gördüm. Yola fırlayacak zannettim. O anda direksiyon hakimiyetimi kaybedip, duvara çarptım. Ben insanlara çarptığımı hatırlamıyorum. Kazada ben de yaralandım" diyen Selin D.'nin yargılanmasına çarşamba sabahı Bursa adliyesinde başlanacak.

Anne babası adalet istedi
Olayın şokunu halen üzerlerinden atamadıklarını belirten Hira bebeğin acılı anne babası, sosyal medyada imza kampanyası başlattı. Baba Samet Genar, sosyal medyada başlattığı kampanyada, "13.06.2016 gecesi, kendini bilmez bir sürücünün mahalle arasında dikkatsiz bir şekilde araç kullanmasından dolayı 10 aylık kızımız Hira'yı kaybettik. O tarihten bu yana hayatın ne kadar tatsız ve tuzsuz olduğunu öğrendik. Meğer ki bir annenin ve babanın çocuk sahibi olması bütün dünyalara bedelmiş. Ne zaman sokakta, parkta, otobüste, arabada televizyonda, sosyal medyada herhangi bir anne babanın yanında bebek görsem, hep gözlerimin önüne meleğimiz geliyor. Bizim canımızdan ayrılmamıza sebep olan sürücünün en kısa zamanda yargı önüne çıkıp cezasının verilmesini yüce adaletten talep ediyoruz. Başka anne ve babalar bu acıyı yaşamasın. Yaşatanlar da cezasını çeksin. Hiçbir suçlu serbest kalmasın" ifadelerine yer verdi.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner326