İnegöl Ziraat Odası'nda seçim heyecanı

İnegöl Ziraat Odası Başkanlığı seçimlerinde geri sayım başladı. Başkanlığa adaylığını açıklayan Sinan Kağan, amacının çiftçilere hizmet etmek olduğunu vurguladı.

İnegöl Ziraat Odası'nda seçim heyecanı

Hotel Park’ta düzenlenen yemeğe Belediye Başkan Yardımcısı Eşref Yiğit, AK Parti Bursa Büyükşehir Belediye Meclisi üyesi Selahattin Külcü, Şoförler Odası Başkan Yardımcısı Veysel Kocaağa ile çok sayıda Ziraat Odası delegesi katıldı. İnegöl Ziraat Odası Başkanlığı için adaylığını açıklayan ziraat teknikeri Sinan Kağan, “28 yıllık kamu hizmeti döneminde siz saygıdeğer üreticileri sosyal ve ekonomik yönden güçlendirmek, ürettiği ile ülkemizin tarımsal ekonomisine katkı sağlamak için gece gündüz demeden çalıştık. Tek amacım milletin gerçek efendisi olan çiftçimize hizmet etmektir. Kamudaki bilgi, deneyim ve tecrübelerimi ülkemizin en büyük sivil toplum örgütü olan ziraat odamızın hizmetlerine amade etmek için 1 Şubat’ta yapılacak olan seçimlerde başkanlığa aday olmak üzere huzurlarınızdayım” dedi.

ÜRETİCİLERE DESTEK VERECEĞİZ

Hedeflerini açıklayan Sinan Kağan, “Öncelikli hedefimiz, Ziraat Odası Kompleksi'ni tüm kamu ve yerel yönetimlerle el ele vererek sizlerin hizmetine sunmak olacaktır. Üreticilerimize destek olmak amacıyla koyunculuk projelerini hayata geçirerek 10 koyun, 1 koç dağıtacağız. Projenin gelişim durumuna göre daha da genişletmeyi hedefliyoruz. Delegelerimizi bölgelere göre gruplandırıp, bölgesel delege kurulları oluşturacağız. Bölge delegeleri odamız danışmanlarıyla birlikte bölgesinin çiftçisine hizmet götürecek” diye konuştu.

ŞEFFAF BİR YÖNETİM ANLAYIŞI

Oda tarafından ÇKS dosyası dolum ücreti alınmayacağı gibi Ziraat Odasını Çiftçilik Belgesi veren oda durumundan çıkartacaklarını belirten Kağan, “İlçemizde hayvancılık potansiyeli zaman içerisinde artmaktadır. Bu gelişmelere paralel olarak vakumlu silaj makinelerini üreticilerimizin hizmetine sunacağız. Yılda bir kez tüm delegelerle yıl sonu hesaplarını birlikte kontrol edip, yıl sonu bilançolarını şeffaf bir şekilde kamuoyuyla paylaşacağız” dedi.

MEYVE KURUTMA TESİSLERİ KAZANDIRILACAK

Göreve gelmesi halinde meyve işleme, paketleme ve kurutma tesislerini hayata geçireceklerini ifade eden Sinan Kağan, “Bakanlığımız tarafından uygulanmakta olan Kırsal Kalkınma Yatırımlarının Desteklenmesi Programlarından (KKYDP) faydalanıp, yüzde 50 hibe proje kaynaklarını kullanarak meyve işleme, paketleme ve kurutma tesislerini hayata geçirerek, kurutulmuş meyvelerimizi pazara kazandırarak üreticiye katma değer sağlamak için hizmetinize sunacağız. Ayrıca, Belediyemizle birlikte tarımsal yatırım projelerini tespit ederek, belediyemizin destekleriyle çiftçimizin faydalanacağı projeler hazırlayacağız. Seçimler her zaman bayrak ve hizmet yarışını temsil etmiştir. Önemli olan İnegöl çiftçisinin kazanmasıdır. Temel amacımız sizlerden aldığımız destek ve güçle daha katılımcı daha şeffaf bir yönetim anlayışı ile hizmet çıtasını geliştirerek sizlere layık olmaktır” şeklinde konuştu.

"AMACIMIZ ÇİFTÇİMİZİN KAZANCINI ARTIRACAK HİZMETLER SUNABİLMEK"

Belediye olarak amaçlarının çiftçinin ve üreticilerin kazancını artıracak hizmetler sunabilmek olduğunu belirten Belediye Başkan Yardımcısı Eşref Yiğit ise şöyle konuştu.

“İnegöl Belediyesi olarak her zaman çiftçimizin, üreticimizin yanında olduk. 1 Nisan 2014 tarihi itibariyle bilindiği üzere Büyükşehir Yasası yürürlüğe girdi. Büyükşehir Yasası yürürlüğe girdikten sonra belediyelerimiz çiftçimize, üreticilerimize daha fazla destek verme imkanı buldu. Bu bağlamda İnegöl Belediyesi olarak, Kırsal Hizmetler Müdürlüğünü oluşturduk. Ben de İnegöl Belediye Başkan Yardımcısı olarak, Kırsal Hizmetlerden Sorumlu Başkan Yardımcısıyım. Bundan sonrada köylümüze, çiftçimize, desteklerimiz artarak devam edecek. Gerek sulama suları, gerek erken uyarı sistemleri, gerekse çiftçimizin bilgilendirilmeleri için eğitim seminerlerine devam edeceğiz. Amacımız çiftçimizin, üreticilerimizin kazancını artıracak hizmetler sunabilmek. Tarımsal alanda İnegöl’ün gelişimini sağlayabilmektir".Güncelleme Tarihi: 28 Ocak 2015, 13:21
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner321

banner327