Kredi çekip bilet aldı 3 milyon TL'nin sahibi oldu!

Bursa'da bir bankadan kredi çekip 100 adet milli piyango bileti alan şahıs, çeyrek biletine 3 Milyon TL isabet edince havalara uçtu. Kamyon şoförlüğü yapan Ali Coşkun, parayı tarım yaparak değerlendireceğini ve arsa satın aldığını söyledi.

Kredi çekip bilet aldı 3 milyon TL'nin sahibi oldu!
Bursa’da yaşayan emekli TIR şoförü Ali Coşkun, bankadan 1250 TL kredi çekerek Heykel’de bulunan PTT şubesine gitti ve 100 adet milli piyango bileti aldı. Yeni yılın ilk günü biletlerini kontrol eden Coşkun, ilk başta gözlerine inanamadığını ve numarayı bir arkadaşına daha kontrol ettirdiğini söyledi.

Çeyrek biletine 3 milyonluk ikramiye isabet ettiğini ve 750 bin lirayı Milli Piyango idaresinden teslim aldığını anlatan Coşkun, "3 ortak bu işe girmiştik. Parayla Nilüfer'de bir arazi satın aldım. Burada seracılık yapıp tarım sektörüne katkı sağlayacağım" dedi.

PTT Başmüdürü Osman Tekin'i ziyaret edip teşekkür eden Coşkun, "Son derece güvendiğim bir kuruluş olan PTT'den biletimi aldım ve 3 milyonun 4’te 1’i olan 750 bin TL bana çıktı. Kredi borcumu ödedim. PTT’den bileti alırken hep aynı numaraları verdikleri için görevlilere sitem etmiştim. Yılbaşı sabahı bilete baktığımda bana çıkmıştı ve sevindim. Kazandığım para ile arazi aldım ve orada seracılık yapacağım” dedi. Biletin kendi şubelerinden alındığına ve ihtiyaç sahibi birine gittiğine çok sevindiklerini belirten PTT Başmüdürü Osman Tekin ise “Bu yıl bizi sevindiren çok güzel bir şey oldu. 3 milyon TL’lik ikramiyenin bir tanesi Bursa ilinde bir kardeşimize çıktı. Bu da bizi ziyadesiyle sevindirdi. Ben kendisinin parasını güle güle harcamasını ve makul, mantıklı değerlendirmesini tavsiye ediyorum” dedi.


Güncelleme Tarihi: 22 Ocak 2015, 10:56
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner321

banner324

banner325

banner326

banner327