MHP grubunda ilk

MHP'li Engin Alan, tahliyesinin ardından bugün ilk kez TBMM'de partisinin grup toplantısına katıldı. Alan'ı salondakiler ayakta alkışlarla karşıladı.

MHP grubunda ilk

Balyoz davasından geçtiğimiz günlerden tahliye olan MHP Milletvekili Engin Alan, bugün ilk kez TBMM'de partisinin grup toplantısına katıldı.


ALKIŞLARLA KARŞILANDI

Saat 10.30'da başlayan toplantıya geçtiğimiz günlerde tahliye edilen Engin Alan da katıldı. Genel Başkan Devlet Bahçeli ile birlikte toplantı salonuna giren Alan, ayakta alkışlarla karşılandı.

YOĞUN İLGİ

Hem MHP'liler hem de basın mensupları MHP'li Alan'a büyük ilgi gösterdi. Alan grup toplantı salonuna daha girer girmez onlarca fotoğrafçı ve kameraman ilk görüntüyü alabilmek için çevresini adeta kuşattı.


YEMİN EDECEK

MHP'nin İstanbul Milletvekili Engin Alan grup toplantısının ardından Genel Kurul'da yemin edecek.

NELER YAŞANDI?

Anayasa Mahkemesi geçtiğimiz günlerde Balyoz davasında "Hak ihlali var" kararı vermişti. Sanık avukatları mahkemeye başvurmuş yeniden yargılama ve tahliye talep etmişti. 230 sanığın taleplerini görüşen mahkeme tahliye kararı almıştı. Engin Alan'da Balyoz davasında tahliye olanlar içindeydi.

ALAN: YEMİN ETMEMEK MİLLETE İHANETTİR

Engin Alan'nın tahliye haberi sonrası canlı yayına bağlanan MHP'li Özcan Yeniçeri, Alan'ın salı günü (bugün) yemin edeceğini söylemişti. Sonrasında Engin Alan'ın yemin etmeyeceği yönünde iddialar ortaya atılmış. Alan bu iddialara ,"Yemin edeceğim tabi. Yemin etmemek millete ihanettir." cevabını vermişti.

Güncelleme Tarihi: 24 Haziran 2014, 15:16
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner321

banner322

banner326

banner327