Nilüfer Belediyesi'ne kardeş şehir

Bursa Nilüfer Belediyesi doğu ve batı kardeşlik bağının güçlenmesi için Adıyaman'ın Tut Belediyesi ile kardeş şehir protokolü imzaladı.

Nilüfer Belediyesi'ne kardeş şehir

Bursa'nın Nilüfer Belediyesi, Adıyaman’ın Tut Belediyesi ile kardeş şehir protokolü imzaladı.

Doğu ile batı arasında kardeşlik bağının güçlenmesi ve kültürel değerlerin paylaşılması için Nilüfer Belediyesi ve Adıyaman Tut Belediyesi kardeş şehir protokolü imzaladı. Nilüfer Belediye Başkanı Mustafa Bozbey, “İki belediye kültürel alışverişin yanında dayanışma ve kaynaşma imkanı da bulacak. Tut Belediyesi’nin Adıyaman bölgesinde önemli bir yere gelmesi en büyük arzumuzdur. Bizim burada gülümsediğimiz gibi, kardeş şehirlerimizdeki insanlarımızın da gülümsemesini istiyoruz” dedi.

Tut Belediye Başkanı Cemal Avcı da, “Gülümseyen bir Nilüfer ve gülümsemek isteyen Tut halkının kardeş olması bizim için son derece önemli. Bizler bu kardeşliğin ebediyen sürmesi için elimizden gelen gayreti göstereceğiz. Nilüfer’de üç gündür incelemelerde bulunuyoruz. Nilüfer Avrupa’yı aratmayacak kadar planlı bir şehir. Sayın başkanımıza kardeş şehirler arasına bizleri de dahil ettikleri için bir kez daha teşekkür ediyor, bu kardeşliğin ömür boyu devam etmesini diliyorum” ifadelerini kullandı.

Nilüfer Belediyesi’nin yurt içindeki kardeş şehir sayısı 6’ya çıktı. 
Güncelleme Tarihi: 25 Kasım 2014, 17:15
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner324

banner325

banner327