O barınak onarılıyor

Bursa’nın Mudanya Arnavutköy balıkçı barınağının çöken ve zayıf olan beton zemininin sağlıklı hale getirilmesi için çalışmalara başladı.

O barınak onarılıyor
Marmara bölgesinin en büyük balıkçı barınaklarından biri olan Arnavutköy mevkiindeki barınakta yer yer büyük çökmeler oluşması nedeniyle Belediye Fen işleri Müdürlüğü ekipleri, çöken ve zayıf olan beton zemininin sağlıklı hale getirilmesi için çalışmalara başladı. 

Bursa’nın Mudanya Arnavutköy balıkçı barınağın denize açık olan mendireğine bağlı irili ufaklı tekneler Tirilye ve diğer balıkçı barınaklarına nakledildi.

Belediye Başkanı Hayri Türkyılmaz, balıkçı barınağındaki çalışmaları yerinde inceledi. Türkyılmaz, Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri tarafından belediyeye ait balıkçı barınağının beton zeminlerindeki çökme ve çatlakların tehlikeli boyutlara ulaştığını, bu yüzden onarıma vakit kaybetmeden başladıklarını söyledi.

Türkyılmaz, “Sert dalgaların mendireği aşındırması ve teknelerin limana yanaşırken çarpmaları sonucu çökme ve çatlaklar oluşmuş. Balıkçı barınağımızın daha sağlıklı hale getirilmesi için çalışmalar sürüyor" dedi. 


Güncelleme Tarihi: 22 Ekim 2014, 09:32
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner324

banner325

banner326

banner327