Orhangazi Kent Konseyi’nden Bursa Kent Konseyi’ne Ziyaret

Orhangazi Belediyesi ve Kent Konseyi yöneticileri, Bursa Kent Konseyi (BKK) Başkanı Semih Pala’yı ziyaret etti.BKK Başkanı Semih Pala, kendisini ziyaret eden Orhangazi Kent Konseyi Genel Sekreteri Cem Alpay ve Orhangazi Belediyesi Kültür ve Sosyal...

Orhangazi Kent Konseyi’nden Bursa Kent Konseyi’ne Ziyaret
Orhangazi Belediyesi ve Kent Konseyi yöneticileri, Bursa Kent Konseyi (BKK) Başkanı Semih Pala’yı ziyaret etti.
BKK Başkanı Semih Pala, kendisini ziyaret eden Orhangazi Kent Konseyi Genel Sekreteri Cem Alpay ve Orhangazi Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Şube Müdürü Fatih Dönmez’e kent konseylerinin yapısı ve faaliyetleri hakkında bilgi verdi. BKK Genel Sekreter Yardımcısı Cüneyt Acar’ın da bulunduğu ziyarette konuşan BKK Başkanı Semih Pala, 4 Meclisi, 30 çalışma grubu ve yüzlerce gönüllüyle Türkiye’ye örnek çalışmalar yaptıklarını anlattı. Herkese ve her kesime hitap etmeye özen gösterdiklerini vurgulayan Pala, toplumsal denge çizgisini gözeterek toplantılarda herkese söz hakkı verdiklerini dile getirdi.
Pala, “5 yıl boyunca edindiğimiz bilgi ve tecrübeleri diğer şehirlerde bulunan kent konseylerine aktarıyoruz. Hazırladığımız yönergeyle kuruluş aşamasında ortaya çıkan bazı eksikleri giderdik. Kent konseyi işleyişini daha kolay bir hale getirdik. Kent konseyi el kitapçığını Türkiye’nin her tarafına göndererek tecrübelerimizi paylaştık” dedi.
Pala, belediyelerin bulunduğu her yerde kent konseylerinin de kurulmasının demokrasi kültürünün gelişmesi için önem taşıdığını söyledi.
Orhangazi Kent Konseyi Genel Sekreteri Cem Alpay ise, Bursa Kent Konseyi ile sürekli irtibat halinde olarak tecrübelerinden faydalanmak istediklerini belirtti.
Ziyaretin sonunda misafirlere, BKK çalışmalarını anlatan kitap seti hediye edildi.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner324

banner325

banner327