Pembe İzler Gülbahar ile binlerce kanserli kadına umut oldu

Pembe İzler Derneği’nin meme kanserine dikkat çekmek amacıyla sahneye taşıdığı Gülbahar oyunun galası Nazım Hikmet Kültür Merkezi’nde yapıldı. Durmazlar Holding ve Elemeği Project Solutions sponsorluğunda sahneye taşınan oyun izleyicilerden tam not aldı. Yönetmen ve oyuncular uzun uzun alkışlandı.

Pembe İzler Gülbahar ile binlerce kanserli kadına umut oldu

Pembe İzler Derneği, ekim ayı meme kanseri farkındalık etkinliklerine unutulmaz bir tiyatro oyunu ile damga vurdu. Pembe İzler Derneği üyesi Ayşe Alagöz’ün kaleme aldığı Gülbahar adlı tiyatro oyununun Nazım Hikmet Kültür Merkezi’nde yapılan galasına çok sayıda sanatsever katıldı. İzleyicilerden tam not alan Gülbahar oyunu, bir yandan meme kanserine dikkat çekerken diğer yandan da ülke olarak sahip olduğumuz kültürel farklılık ve zenginliği gözler önüne seriyor. Durmazlar Holding ve Elemeği Project Solutions sponsorluğunda izleyici ile buluşturulan oyunun geliri, Pembe İzler Derneği’ne aktarılıyor.

Ekim ayı meme kanseri farkındalık etkinliklerinde sevgi ve hoşgörü teması ile öne çıkan Gülbahar oyununun galası Nazım Hikmet Kültür Merkezi’nde yapıldı. Oyuncuların hummalı bir çalışma ile hazırladığı oyun sahnelenmeden önce sponsorlara ve katkıda bulunanlara plaketleri sunuldu. Ardından da coşkulu alkışlar eşliğinde “Perde” diyen oyunda, 1970’yi yılların İstanbul’u sahneye taşındı. İzleyicilerin kimi zaman gülerek kimi zaman da hüzünlenerek ilgiyle takip ettiği oyunda yönetmen ve oyuncular uzun uzun alkışlandı.

Pembe İzler Derneği üyesi Ayşe Alagöz kaleme aldığı oyunla ilgili olarak “Gülbahar oyunu, bir yandan ülkemizin sahip olduğu kültürel çeşitlilik, bu zenginlikten kaynaklanan hoşgörü ortamını aktarırken, diğer yandan da giderek daha fazla kadın için bir sağlık sorunu haline gelen meme kanserine dikkat çekiyor” diye konuştu.

Pembe İzler Derneği Başkanı Arzu Karataş da dernek olarak böyle bir projeye bilgi ve deneyim desteği sağlamaktan büyük mutluluk duyduklarını belirterek “Erken tanı ve düzenli kontrolün önemini ne kadar anlatabilirsek o kadar iyi. Bu oyun da bize sahip olduğumuz umudu, sevgiyi ve zenginliği göstererek destek oluyor” dedi.

Tamamı gönüllülük ruhuyla gerçekleştirilen proje Elif Dörter’in direktörlüğünde yürütülüyor. Berrin Kulya Balkanlar’ın yönetmenlik yaptığı ve Dante Tiyatro Grubu oyuncularının rol aldığı Gülbahar oyunu 2 Kasım ve 8 Kasım’da Bursa Nilüfer Belediyesi Uğur Mumcu Kültür Merkezi’nde perde açacak.

Bursa’nın ardından 16 Kasım’da İstanbul’da Yaşar Kemal Kültür Merkezinde sahnelenecek olan Gülbahar, hayata pembe izler katmaya devam edecek.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner321

banner325

banner326

banner327