Rıdvan Dilmen gözlerini bağışlayınca patlama oldu!

Türkiye’de 946 bin 546 kişi organ bekliyor. Fakat ağustos ayı verilerine göre yapılan 142 bin 392 organ bağışı bekleyenlere umut vaad etmedi.

Rıdvan Dilmen gözlerini bağışlayınca patlama oldu!
Organ bağışında Muğla, İstanbul ve İzmir’i geçti. Muğla’da her 80 kişiden biri organ bağışında bulunuyor. Bağışta patlama Rıdvan Dilmen'le başladı.

Sağlık Bakanlığı organ bağışını artırmak için çeşitli kampanyalar ve eğitimler düzenliyor. Bu kampanyalara cevap veren il ise Muğla oldu.

Muğla’da organ bağışı yapan kişi sayısı İstanbul’da bağış yapan kişi sayısının 10 katına çıktı. İstanbul’da her 825 kişiden biri organ bağışlarken Muğla’da her 80 kişiden biri organ bağışında bulunuyor.MUĞLA'DAKİ BAŞARININ SIRRI RIDVAN DİLMEN

Muğla İl Sağlık Müdürü Dr. Cihan Tekin raporlarda nüfus yoğunluğunun dikkate alınması gerektiğini söyledi, “Listede ilk sırada İzmir ve İstanbul olabilir. Fakat Nüfus yoğunluğuna baktığımız zaman Muğla 894 bin nüfusu ile 11 bin 131 bağış topladı. Muğla için listede ilk sırada yer alıyor diyebiliriz. Geçen yıl Temmuz - Aralık ayı arası çalışmalara başladık. Çalışmalara başlamadan önce 721 organ bağışı sırası ile 21’inci sıradaydık. Yaptığımız çalışmalarla 3’üncü sıraya yerleştik. Akdeniz Üniversitesi Tıp Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ömer Özkan ve İl Müftüsü ile ortak çalışmalar içerisine girdik. Eğitimimize Rıdvan Dilmen de katıldı. Rıdvan Beyle spor camiasına da seslendik.” 


Güncelleme Tarihi: 17 Ağustos 2015, 11:39
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner324

banner325

banner327