Şenol Güneş: Yazık oldu

A Milli Futbol Takımı teknik direktörü Şenol Güneş, UEFA Uluslar B Ligi 3. Grup maçında deplasmanda Rusya ile 1-1 tamamlanan maçın ardından açıklamalarda bulundu.

Şenol Güneş: Yazık oldu

Karşılaşmanın ardından açıklamalarda bulunan Şenol Güneş, "Rakibin oyun formatı olarak baktığınızda takım oyunu oynayan, agresif bir takım. Kendisi daha çok uzun toplarla hücuma gitmeye çalışan bir takım. İlk yarı savunma ve hucümda iyi değildik. Yavaş oynadık. Mert'in uzun topunu kalemize getirip gol attılar. Topu da iyi kullanıp hücum edemedik. 2. yarı oyunun hakimiydik. 2. yarıda daha az pozisyon verdik. Yazık oldu. Hep Sırbistan maçındaki hem bu maçtaki beraberlik. Büyük bir şansı elimizden kaçırdık. Oyuncularımı tebrik ediyorum. Oyuncu değişikliği de yapmayı düşünmüyordum. 5 dakika uzatma süresi bekliyordum. 2 dakika geldi. Üzgünüz, 2 puan kaybettik. Bütün oyun anlıyışı 2. yarıda geriden gelmemize rağmen bizim için önemliydi. Rakibi sahasına hapsettik. Bunları devam ettireceğiz" dedi. 

"3 maç yaptık. Macaristan maçı bizim için tamamen kötü bir maçtı" diyen Güneş, " Sırbıstan ve Rusya maçını kazanmaya yakındık. Oyun olarak iyiydik. Kazanmayı hak ettiğinizde o maçı kazanmalısınız. Bu tip maçları kazanmalısın. Kaybetmeye yakınsan o maçı en azından berabere bitirmek zorundasın. Sırbıstan maçını kazanmak için oynayacağız" diye konuştu.

Şenol Güneş, son olarak, "Antrenman yapamadan maça çıkacağız. Olağanüstü bir durumdan geçiyoruz. Bütün bunlara uyum sağlamaya çalışacağız" diye konuştu. 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner324

banner325

banner326

banner327