Sukaypark’ta Kupa Heyecanı

Osmangazi Belediyesi bünyesinde faaliyet gösteren Sukaypark, Türkiye Sualtı Sporları Federasyonu tarafından düzenlenen Wakeboard Bireysel Federasyon Kupası’na ev sahipliği yaptı.Türkiye’nin ilk kablolu su kayağı tesisi olan Sukaypark’ta...

Sukaypark’ta Kupa Heyecanı
Osmangazi Belediyesi bünyesinde faaliyet gösteren Sukaypark, Türkiye Sualtı Sporları Federasyonu tarafından düzenlenen Wakeboard Bireysel Federasyon Kupası’na ev sahipliği yaptı.
Türkiye’nin ilk kablolu su kayağı tesisi olan Sukaypark’ta düzenlenen Wakeboard Bireysel Federasyon Kupası’na Osmangazi Belediyespor Kulübü sporcuları damga vurdu. 3 ayrı kategoride 7 takım ve toplam 35 sporcunun katılımıyla 3 ayrı yaş kategorisinde gerçekleştirilen yarışmada Osmangazi Belediyespor’dan 10 sporcu derece yaparak madalya almaya hak kazandı.
Wakeboard Bireysel Federasyon Kupası’nın açılış konuşmasını yapan Osmangazi Belediye Başkan Yardımcısı İsmail Selimoğlu, “Sualtı Sporları Federasyonu’muza böyle önemli bir yarışmanın ev sahipliği konusunda Sukaypark’ı tercih ettikleri için teşekkür ediyorum. Sukaypark, Türkiye’de kablolu su kayağı sporunun gelişmesi noktasında önemli katkı sağladı. Dünya ve Avrupa Kablolu Su Kayağı Şampiyonaları’na ev sahipliği yaptı. Wakeboard Bireysel Federasyon Kupası’da Türkiye’deki kablolu su kayağı sporcuları için önemli bir yarışma ve bu yarışmaya da Sukaypark ev sahipliği yapıyoruz. Yarışmada mücadele edecek olan tüm sporcuları Başkanımız Mustafa Dündar ve şahsım adıma tebrik ediyorum. Burada elde edecekleri başarıları daha da ileriye taşımalarını diliyorum” dedi.
Türkiye Sualtı Sporları Federasyonu As Başkanı Şahin Özen’de Sukaypark’ın Türkiye’de kablolu su kayağı sporunun gelişmesine öncülük ettiğini belirterek, “Sukaypark, bizim için çok önemli. Türkiye’de su kayağı sporunun başlamasını Sukaypark’a borçluyuz. Osmangazi Belediyesi’ne Türkiye’ye örnek olan böylesi güzel bir projeyi kazandırdıkları için çok teşekkür ediyorum” diye konuştu.
Yarışmada alınan sonuçlar şöyle:
16 Yaş Altı Bayanlar:
1-Ceren Güneri
2-Hilal Doğan
3-Deniz Işıl Özkan
16 Yaş Üstü Bayanlar:
1-Tayibe Özdemir
2-Sinem Serenay Topsakal
3-Hanife Özdemir
16 Yaş Altı Erkekler:
1-Kadir Basralı
2-Haşim Cenk Mutlu
3-Halil Basralı
16 Yaş Üstü Erkek:
1-Akif Bermutlu
2-Ali Nevzat Topsakal
3-Serhat Soyel
Yarışmada 35 Yaş Üstü Erkekler kategorisinde mücadele eden tek sporcu olan Ali Yekta Sunar, birinci olarak altın madalya kazandı.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner324

banner325

banner326

banner327