UEFA'dan Beşiktaş, Trabzonspor ve Fenerbahçe kararı!

Son dakika açıklamasına göre UEFA, Beşiktaş'ın 2017-18 sezonunda FFP kriterlerine uyduğunu açıkladı. Öte yandan UEFA, Fenerbahçe ve Trabzonspor'un transfer kısıtlamalarının devam ettiğini duyurdu.

UEFA'dan Beşiktaş, Trabzonspor ve Fenerbahçe kararı!

FA, Beşiktaş'ın 2017-18 sezonunda Finansal Fair-Play kriterlerine uyduğunu, Fenerbahçe ve Trabzonspor'un ise anlaşmaya kısmen uyduğunu açıkladı. UEFA'dan yapılan duyuruya göre Fenerbahçe ve Trabzonspor'un transfet kısıtlaması, devam edecek.

FENERBAHÇE'DEN KAP AÇIKLAMASI

Fenerbahçe, UEFA'nın kararıyla ilgili olarak bir açıklama yaptı. Sarı-lacivertliler, UEFA'nın yaptığı incelemeler sonucunda Fenerbahçe'nin 2017-18 sezonunda hedeflerinin kısmen yerine getirdiğini, anlaşmanın 2019-20 sezon sonuna kadar devam edeceğini duyurdu. Sarı-lacivertlilerin KAP'a yaptığı açıklamada şu ifadeler yer aldı:

"UEFA tarafından Şİrketimizde yapılan incelemerle ilgili yapılan açıklama aşağıdaki gibidir:

UEFA CFCB (Kulüp Finansal Kontrol Kurulu) İnceleme Dairesi'nin yaptığı çalışmalar sonunda, Fenerbahçe Spor Kulübü'nün 2017/18 sezonunda belirlenen hedefleri kısmen yerine getirdiği sonucuna varmıştır. Sonuç olarak, transfer kısıtlamaları ve A Listesinde yer alan oyuncu sayısının sınırlandırılması gibi öngörülen koşullu sportif önlemler kaldırılmayacak ve 2018/19 sezonunda uygulanmaya devam edecektir. Varsa, anlaşmada belirtildiği şekilde ek mali kesintiler yapılacaktır. Anlaşma rejimi, en başta öngörüldüğü üzere, Fenerbahçe SK için 2019 / 20 sezonu sonuna kadar uygulanmaya devam edecektir."

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner321

banner325

banner326

banner327