Üzerinden tekne geçti!

Bursa’nın gemlik ilçesinde denizde yüzerken üzerinden teknenin geçtiği genç yaralandı. Son anda dibe dalarak penvane tarafından parçalanmaktan kurtulan gencin leğen kemiği birçok yerinden kırıldı.

Üzerinden tekne geçti!
Orhangazi’de ikamet eden ve 5 ay önce askerden gelen 25 yaşındaki Ömer Aygün, pazar günü ailesi ile birlikte Gemlik’e bağlı Karacaali sahiline gitti. Denizde yüzen Aygün, küçük bir teknenin üzerine doğru geldiğini fark etti. Yüzerek kaçmaya çalışan Aygün, kaçamayacağını anlayınca dibe daldı. Aygün’ün sahildeki ailesinin bağırmalarını da duymayan teknedekiler durmadı. Üzerinden teknenin geçmesiyle kalçasından yaralanan Aygün, aynı tekneyle kıyıya çıkarıldı.

Kaza üzerine bölgeye sahil güvenlik ve 112 ekipleri gönderildi. Ömer Aygün’e ilk müdahale sahilde yapıldı. Yakınlarının gözyaşları arasında ambulansa alınan genç, Gemlik Muammer Ağım Devlet Hastanesi’ne kaldırıldı. Leğen kemiğinin farklı noktalarında kırıklar tespit edilen Aygün, iki gün süren tedavinin ardından dün hastaneden taburcu edildi.

Teknede iki kişinin bulunduğunu ifade eden Aygün, “Beni fark etmediler, üzerime gelmeye devam edince dibe dalarak kurtulmak istedim, ama yine de çarptılar. Suda kalsaydım parçalanabilirdim” dedi.

Teknedeki gençlerin 16 yaşında ve ehliyetsiz olduklarını öğrendiğini söyleyen Aygün, “Ehliyetsiz kullanılan kara taşıtları gibi deniz taşıtları da insanların ölümlerine sebebiyet verebilir” diye konuştu.

Öte yandan jandarmanın deniz kazasıyla alakalı tahkikatı sürüyor.

 
Güncelleme Tarihi: 01 Kasım 2016, 17:02
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner324

banner325

banner327