Yeni Yıldırım sahnede!

Çevre kirliliğinin önlenmesi konusunda bilinç uyandırmayı hedefleyen Yıldırım Belediyesi 'Atıkların Dünyası' isimli tiyatro oyununu miniklerle buluşturdu.

Yeni Yıldırım sahnede!

Çevreci hizmetleriyle geleceğin yeşil Yıldırım’ını oluşturmak isteyen Yıldırım Belediyesi yine örnek bir sosyal projeye imza attı. Yıldırım Belediyesi Adile Naşit Tiyatrosu’nda gösterime sunulan ‘Atıkların Dünyası’ oyunu ile çevre kirliliğinin önlenmesi noktasında duyarlılık oluşturmayı hedeflediklerini belirten Yıldırım Belediye Başkanı İsmail Hakkı Edebali, “Hızla kirlenen dünyamızda, çevre kirliliğinin önlenmesi ve geri dönüşüm konularının sahnede anlatılması çocuklarımız için çok faydalı olacaktır. Geleceğimiz olan evlatlarımızın çevre konusunda bilinçlenmesi en büyük arzumuzdur. Ecdadımızın bizlere miras bıraktığı bu kadim toprakları geleceğe taşıyacak olan çocuklarımızın eğitimlerine büyük önem veriyoruz” dedi.

Edebali, tiyatro oyunlarıyla çocukların hem keyifli vakitler geçirmesini, hem de kültür ve sanat etkinlikleri ile iç içe büyümelerini amaçladıklarını vurgularken, “Aynı zamanda çocuklarımızın sosyal gelişimine katkıda bulunan tiyatro oyunlarımızı ücretsiz olarak sunuyoruz. Çocuklarımız, eğlenirken öğrenme imkanı da bulduğu tiyatro oyunlarında, birlik, beraberlik ve dayanışmanın önemini de kavrama fırsatı buluyor. Ailelerin çocuklarına bu tarz kültür ve sanat etkinliklerine katılmaları için teşvik etmeleri çok önemli. Bizler de fırsat buldukça yavrularımızla birlikte tiyatro oyunlarını izliyoruz” diye konuştu.

Güncelleme Tarihi: 07 Şubat 2015, 14:45
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner324

banner325

banner327