Yıldız oyuncu Ay Yıldız'lı formayı bırakıyor!

A Milli Basketbol takımımızın yıldız oyuncusu Ay-Yıldızlı formayı bırakacağını açıkladı.

Yıldız oyuncu Ay Yıldız'lı formayı bırakıyor!
A Milli Basketbol Takımı’nın 36 yaşındaki kaptanı Kerem Gönlüm, Dünya Kupası’nın ardından Milli Takım’ı bırakacağını açıkladı. Kerem Gönlüm, “Bu son şampiyonam. Milli Takım kariyerimi bitireceğim. Aslan gibi gençlere formayı teslim edeceğim” dedi.

İspanya’ya madalya için geldiklerini ve sahada verdikleri mücadeleyle şansla dualarla mucizeyi yarattıklarını ifade ederek, “Yarın kaybetsek de kanımızın son damlasına kadar mücadele edeceğiz. Şimdiye kadar büyük bir iş başardık. Ama madalya kazanmak istiyoruz. Rahatız ama konsantrasyonumuz üst düzeyde” diye konuştu.

“Mucize kelimesi abartılı” diyen Kerem Gönlüm, şöyle devam etti:

“Sonuçta kimse bize hiçbir şey yapmadan o basketi bizim için atmadı. Biz sahada o mücadeleyi gösterdik. Allah yüzümüzü kara çıkarmadı. Çalıştık mı o başarıyı hak ediyoruz. Mucizeyi çalışarak biz yarattık. Hücum olarak kötü olsak da savunma anlamında mükemmel oynuyoruz. Atamıyoruz ama attırmıyoruz da. Bu çok önemli. Bu formanın altında oynayan bütün arkadaşlarım hakkını vermeye çalışıyor. O anlamda da her şey yolunda. Litvanya maçı biraz daha zor bir maç ama en azından bize ekol olarak daha yakın bir maç. Buraya gelene kadar başka kıtaların takımlarına karşı zorlandık. Litvanya ile birbirimizi tanıyoruz. Bu sefer iyi oynayarak kazanmak istiyoruz.”

Güncelleme Tarihi: 09 Eylül 2014, 15:42
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner324

banner325

banner327