19.didim Barış Şenliği Başladı

Aydın’ın Didim ilçesinde her yıl geleneksel olarak düzenlenen ’Didim Barış Şenlikleri’nin 19.su başladı. Bu yıl ki etkinlikler, “Çocuklar Barışı çiziyor” etkinliğiyle başlarken ardından da Kent Meydanında yerel sanatçılar konser...

19.didim Barış Şenliği Başladı
Aydın’ın Didim ilçesinde her yıl geleneksel olarak düzenlenen ’Didim Barış Şenlikleri’nin 19.su başladı. Bu yıl ki etkinlikler, “Çocuklar Barışı çiziyor” etkinliğiyle başlarken ardından da Kent Meydanında yerel sanatçılar konser verdi.
Aydın’ın Didim ilçesinde her yıl geleneksel olarak düzenlenen Didim Barış Şenliklerinin 19.su başladı. 31 Ağustos ve 1 Eylül 2014 tarihlerinde gerçekleşecek olan festival etkinlikleri Çocuklar Barışı çiziyor” etkinliğiyle başladı. Kent Meydanında başlayan etkinlikte çocuklar kurulan stant üzerinde kendilerine tahsis edilen boya kalemleri ile özgür düşünceleriyle Barış’ı resmetti. Çocuklar tarafından çizilen resimler, daha sonra sergilendi.
Etkinliklerin akşam ki kısmında yerel sanatçıların barış şarkıları ile sürdü. Etkinliğe Didimliler ilgi gösterirken yerel sanatçılar söyledikleri şarkılarla Didimlilere hoş dakikalar yaşattı. Belediye Başkan yardımcısı Salih Bankoğlu etkinliğe katılıp şarkı söyleyen tüm yerel sanatçılara birer çiçek vererek katkılarından dolayı teşekkür etti.
Didim Belediye Başkanı Deniz Atabay, bu yıl Didim Barış Şenliğinin ana temasının “Çocuklar ve Barış” olduğunu vurgulayarak, sloganın ise, “En çok da çocukların barışa ihtiyacı var” olarak belirlendiğini dile getirdi. Atabay, “Barış dediğimiz Geleneksel Barış Şenliklerinde; hep birlikte tüm dünyaya yine Didim’den sesleneceğiz” dedi.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER