3. Geleneksel Mahmutpaşa Festivali Başladı

3. Geleneksel Mahmutpaşa Festivali Başladı

3. Geleneksel Mahmutpaşa Alışveriş Festivali başladı. 1 ay sürecek festival boyunca Mahmutpaşa indirimler, sürprizler ve çeşitli etkinliklerle canlanacak.
553 yıllık geçmişiyle, dünyanın yaşayan en eski çarşılarından biri kabul edilen Mahmutpaşa, bu yıl da alış-veriş festivaliyle renklenmeye devam ediyor. Fatih Belediye Başkanı Mustafa Demir, Mahmutpaşa Esnaf ve İşadamları Derneği Başkanı Yusuf Yetişgin’in ev sahipliğinde bu yıl 3’üncüsü gerçekleştirilen festival, kortej eşliğinde başladı. Sultanhamam Meydanı’ndan tarihi hana kadar bando eşliğinde yapılan yürüyüş renkli görüntülere sahne oldu.
Festivalin açılışında konuşan Mahmutpaşa Esnaf ve İşadamları Derneği Başkanı Yusuf Yetişgin, “Mahmutpaşa 553 yıllık tarihi dokusuyla her zaman İstanbul ticaretinin kalbinin attığı, bir ticaret çarşısı ve sosyalleşme merkezi olmuştur. Çarşımıza daha iyi noktalara taşınması, yerli ve yabancı turistlere daha iyi anlatılması amacıyla Mahmutpaşa alış-veriş festivalini düzenliyoruz” dedi.
Fatih Belediye Başkanı Mustafa Demir ise “Bizim için Mahmutpaşa, sadece Nuruosmaniye’den başlayıp hemen aşağıda Sultan Hamam’da biten bir yer değildir. Bizim için Mahmutpaşa tarihi yarımadanın Fatih’in Peygamber tarafından müjdelenmiş, fethi dünya tarafından övünülen tek yerdir burası. Bizim medeniyetimizin alt argümanları açısından son derece önemli. Böyle bir yerde hizmet etmek, böyle bir yerde devlet başkanlığı yapmak, böyle bir yerde esnaflık yapmak son derece onurlu bir görevdir ve bir o kadar da sorumluluk gerektiren bir görevdir” şeklinde konuştu.
Konuşmaların ardından Yusuf Yetişgin, Başkan Demir’e plaket takdiminde bulundu ve Ece Gürsel gibi ünlü mankenlerin çarşıda satılan kıyafet, elbise ve gelinlikleri tanıttığı bir defile gerçekleştirildi. Bu seneki festivalin en büyük sürprizi ise Mahmutpaşa Derneği’nin 5 çifti evlendirmesi olacak.