3600 ek gösterge meselesi çözüme kavuşturuldu! Şimdi gözler EYT'de

3600 ek gösterge meselesi çözüme kavuşturuldu. Cumhurbaşkanı Erdoğan ek göstergenin sadece polis, öğretmen, din görevlisi ve hemşireleri değil, tüm memurları kapsayacağı müjdesini verdi. Erdoğan detayları bugünkü Kabine Toplantısı sonrasında açıklayacağını ifade ederken gözler Emeklilikte Yaşa Takılanlar (EYT) konusuna çevrildi. Çalışma Bakanı Vedat Bilgin yaptığı açıklamalarda 3600 ek gösterge sonrasında EYT’lilerin durumunun da ele alınacağını söylemişti.

3600 ek gösterge meselesi çözüme kavuşturuldu! Şimdi gözler EYT'de

Emekli ve memur maaşlarındaki temmuz zammı ile 3600 ek gösterge konusunda önemli gelişmeler yaşanırken gözler Emeklilikte Yaşa Takılanlar (EYT) için yapılacak düzenlemeye çevrildi. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin daha önce yapmış olduğu açıklamalarında 3600 ek gösterge çalışmasının tamamlanmasının hemen sonrasında Emeklilikte Yaşa Takılanlar (EYT) konusunun ele alınacağını söylemişti. 3600 ek gösterge konusunun haricinde dosya dosya olacak şekilde pek çok meselenin ele alınmak açısından sırada beklediğini söyleyen Bakan Bilgin, EYT konusunun bu konuların başında geldiğini söylemişti.
Konuyla alakalı dikkat çeken bir açıklama da BBP Genel Başkanı Mustafa Destici'den geldi. Emeklilikte yaşa takılanlar ile ilgilide bir çalışma olduğunu söyleyen Destici, “2023 başında onların da talepleriniN büyük oranda karşılanacağına inanıyorum. Bu konuda çalışmalar var. Bu kara dönem atlatıldıktan sonra 2023 başında çok daha büyük refah payları açısından çalışmalar yapıldığını, düşük maaş alan kesimlere bunun yansıtılacağını düşünüyorum” dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER